Minulý měsíc probíhala na Ženě-in velká testovací akce dekorativní kosmetiky Dermacol.
V rámci „testování“ se uskutečnila i soutěž, jejíž vítězka měla možnost pro sebe a pro svoji kamarádku vyhrát profesionální proměnu vizáže pomocí kosmetiky firmy Dermacol.

Výhru získala čtenářka Dana s přezdívkou Sorpresa.
Místo kamarádky si na proměnu přizvala svou maminku, také věrnou čtenářku Ženy-in. Proměna proběhla v kadeřnickém studiu Bomton.

Vítězky nejprve absolvovaly barevnou typologii, v průběhu které jim vizážistka doporučila barvy, jež jim sluší a hodí se k jejich barevnému typu.
Obě výherkyně – čtenářka i její maminka jsou letní barevný typ. Na první pohled bylo patrné, že „letní“ barvy jsou pro ně to pravé!

Po typologii následovala dlouhá diskuse nad úpravou účesu.
Maminka i její dcera měly kvalitní, spíše kratší vlasy, ze kterých se kadeřnici podařilo vykouzlit půvabné účesy.

Proměna by ale nebyla kompletní bez nalíčení.
Každá z vítězek se rozhodla vyzkoušet jiný typ líčení.
Maminka denní líčení vhodné pro každodenní nošení a dcera večerní líčení, které využije při slavnostních příležitostech.
Posuďte sami, jak jim to s dekorativní kosmetikou Dermacol sluší!

O obě dámy se starala vizážistka Mgr. Jana Zacharová, ředitelka sdružení vizážistů a stylistů Pei a také profesionální kadeřnice ze salonu Bomton.
Podle vlastních slov výherkyně to bylo velmi příjemně strávené odpoledne.
S proměnou byly obě spokojené a braly jí jako inspiraci.

Dana měla velmi pěknou pleť a nebyla proto nutná žádná korekce.
Po nanesení podkladového krému Refreshing Cream Dermacol následoval make-up COVER č. 14. Tento make-up použila vizážistka především kvůli fotografování, aby pleť vypadala na profesionálních fotografiích co nejlépe.
Pro běžné denní líčení je ale samozřejmě možné použít i jiný make-up Dermacol, například Long Lasting Make-up s ceramidy a UV filtrem vhodný pro všechny typy pleti, který svou krycí schopností vyrovnává barvu pleti a dodává jí přirozený, sametově hebký vzhled.
Po nanesení make-upu byl celý obličej přepudrován pudrem Dermacol č. 2 obsahujícím mikronizované pigmenty, které vytvářejí na pleti rovnoměrný nános, a pleť tak působí přirozeně i při profesionálním použití a tedy i velkém zvětšení (například u fotografií).

Šedou tužkou č. 2154A jsme jemně podbarvili obočí.
Protože Dana je barevně světlý typ, použili jsme na nalíčení očí stíny v přiměřeně světlé barevnosti v odstínech č. 01, 05 a 06 a oči jemně vystínovali, aby vynikl jejich přirozený tvar. Kontura oka je zvýrazněna šedou a stříbrnou tužkou na oči č. 2154A a 2157A. Aby oko vyniklo a nepůsobilo menším a uzavřeným dojmem, je tmavší barva nanesena na vnější koutky. Líčení očí jsme zakončili černou voděodolnou řasenkou č. 2234/01. Voděodolná řasenka Dermacol obsahuje karnaubský vosk získávaný z listů palmy pocházející ze Severní Brazílie, který zlepšuje konzistenci výrobku. Má ochranné účinky a zvyšuje povrchový lesk a přilnavost k řasám.
Barvu rtěnky, konturovací tužky a lesku na rty jsme zvolili ve velmi přirozeném narůžovělém odstínu (rtěnka odstín č. 05, korálová konturovací tužka č.2106, lesk na rty č. 02), který také ladí s barvou oblečení. Konečný vzhled byl podtržen tvářenkou ve světlém odstínu č. 01, která lehce změkčila celkový tvar obličeje.

Tvářenky a oční stíny, stejně jako pudry Dermacol, obsahují také mikronizované pigmenty, díky nimž vypadá líčení přirozeně.
Na závěr byl celý obličej ještě jednou přepudrován.

Danina maminka má čistou pleť, na kterou také nebylo nutné požívat korektor.
Nejprve jsme nanesli podkladový krém a vyrovnali barevnost pleti make-upem COVER č. 14. Ten je, díky svým vyšším krycím schopnostem, vhodný právě k příležitostem jako je fotografování nebo filmování.
Na běžné denní líčení bychom pro zralou pleť doporučily Active Q10 make-up – lehký, dokonale prodyšný make-up, který obsahuje koenzym Q10, ceramidy a ochranu před UV zářením.
Po nanesení make-upu byl celý obličej přepudrován pudrem č.03, kterým jsme dosáhli přirozeného vzhledu pleti.
Šedou tužkou č. 2154A jsme jemně podbarvili obočí.
Aby líčení vypadalo přirozeně, byly oči vystínovány jemnými hnědými a fialovými očními stíny č. 4, 12 a 14 a kontury očí zvýrazněny šedou tužkou č. 2154A, která je přes svůj dlouhotrvající krycí efekt šetrná k citlivé pokožce očí. Na řasy jsme použily černou řasenkou Extra Volume, která je chrání kandelilovým voskem a také včelím voskem, který na řasách vytváří flexibilní film.
Rtům dodala barvu korálová konturovací tužka č. 2106 a lesk na rty č. 06 s příjemnou ovocnou vůní, který rty příjemně zvláčňuje, vyživuje a vytváří na nich lesklý film. Tečku za celou proměnou učinila tvářenka č. 03, která upravila výsledný vzhled tohoto velmi přirozeného líčení.

Jak vše probíhalo a jak jim to oběma moc slušelo si můžete prohlédnout ve fotoseriálu. Stačí, když kliknete ZDE.   

            
Reklama