Kadeřnický zásah + vychytaný outfit + profesionální make-up = 3 složky kompletní proměny. Která z nich funguje i bez ostatních? Líčení!

Však to znáte, ráno se postavíte k zrcadlu a snažíte se vytvořit ze sebe „jinou ženu“, nebo alespoň trošku vylepšit realitu. Když ale štětce do ruky vezme opravdový profík, dějí se často zázraky!

Lucka č. 1 - vizážistka: vdaná maminka na mateřské.

Lucka č. 2 - modelka: zadaná studentka archeologie na Karlově univerzitě.

Lucky se znají už od školky i základky a spojuje je láska k pejskům – obě vychovávají rovnou dva. Lucka - vizážistka získala možnost účasti na Akademie líčení v rámci svého týmu a požádala svou kamarádku a klientku o roli modelky. Fotografování se ujala skvělá Mgr. Eva Čermáková, jejíž práci znáte z předešlých proměn:

Foto „před“:

1

Foto „po“ v kategorii denního líčení:

2

Foto „po“ v kategorii večerního make-upu:

3

Lucka a Lucka spolu (vlasy si po náročném výkonu vizážistka příliš upravit nestihla, ale všimněte si nádherného líčení pod brýle):

5

Lucko, co pro Tebe vizážistika znamená? Relax - adrenalin - výdělek...?

Všechno. Zpočátku adrenalin, zvlášť když mám nalíčit ženu, kterou jsem nikdy neviděla. A když se výsledek povede, dostaví se krásný pocit na duši, protože žena se rozzáří a cítí se skvěle. Jsem šťastná, že výdělek v tomto oboru rozhodně nepodmiňuje tvrdý a bezcitný business...

Myslíš, že pro práci kosmetické poradkyně a vizážistky je třeba nějaké zvláštní nadání?

Nemyslím – vše se dá naučit. Nikdy jsem si nemyslela, že bych byla schopná nějaké ženě poradit s pletí, nalíčit jí, vybrat barvy, které by se k ní hodily. Ve škole jsem totiž byla tou, kterou kamarádky líčily, ne naopak.  

Jak lze skloubit tuhle činnost s péčí o dvě děti, dva psy, a manžela, navíc v domě, kde probíhá rekonstrukce? Není to „na hlavu“?

Když se chce, všechno jde... Manžel mě moc podporuje a pomáhá mi. Také tchyně a rodiče často pohlídají….  za podporu jim všem moc děkuju!

Jaký máš životní cíl - kde se vidíš třeba za deset let?

Tak daleko se zatím nevidím, ale asi už bych mohla být obchodní ředitelkou….

A na závěr vám prozradím, že tou tchyní jsem já, manželem můj syn a Lucku moc a moc obdivuju! Jak vidíte, stát se vizážistkou je vlastně docela snadné - zvládne to každá žena!

Čtěte také:

Reklama