Dnes přinášíme ukázku toho, co všechno dokáže vizážistka provést se svou modelkou pouze pomocí líčení, maximálně s použitím pár kousků doplňků. Od nesmělé studentky, přes rozzářenou mladou ženu až k femme fatale.

Luba pochází ze Slovenska, žije s přítelem kousek od Prahy a pracuje v mém oblíbeném butiku v centru, kde mně občas radí, jak se obléknout. Já jsem „tvrdý oříšek“, přesně vím, co chci, a tak má se mnou někdy neskutečnou trpělivost. Pevně věřím, že den prožitý na Akademii líčení se Lubě líbil a že jsem se jí mohla trošku revanšovat za pomoc při výběru svého outfitu. Účast na elitním vizážistickém školení jsem Lubě nabídla také proto, že jí zajímá nejen svět módy, ale i kosmetiky, takže mi propůjčila svůj obličej dobrovolně a ráda.

Zkušená školitelka, nezávislá kosmetická poradkyně Mary Kay a špičková vizážistka Terezka Nikodemová, která občas líčí i známé osobnosti, měla pro nás, osm výherkyň, připraven náročný program.

Veškerou naši práci zdokumentovala sympatická profesionální fotografka Mgr. Eva Čermáková, která si v salonku jedné restaurace na okraji Prahy, kde se školení konalo, dokázala i na velmi malém prostoru vytvořit pomocí různých deštníků, stojanů a světel dokonalé fotografické studio.

A věřte, že leckdy nebyly modelky na konci akce v dobrém slova smyslu vůbec k poznání!

f1

Úkol č. 1: Oční linky

A to vytvořené pouze a pomocí konturovací tužky. Ovšem bez dokonalého podkladu to prostě nejde... takže vyčistit, nakrémovat, nanést fixační krém, make-up, pudr, tvářenku a nakonec přírodní barvy očních stínů. Všeho s mírou! Nejvíce práce mně daly samozřejmě linky, rozetřené tuhým krátkým štětečkem. I když je na první pohled skoro nepostřehnete, dodají očím spolu s jemným použitím řasenky jiskru.

f5

f2

Úkol č. 2: Kouřové líčení

Aneb večerní make-up s akcentem na dokonalé vystínování očních víček. Pracovaly jsme po výborném obědě, takže jsme měly sílu začít pěkně zase od úplného začátku. Už si nepamatuji, s kolika druhy očních stínů jsem si dohromady pohrála, ale trvalo mi to pěkně dlouho! Silná vrstva řasenky, výrazné rty i tváře - to k velké večerní toaletě a umělému osvětlení neoddělitelně patří. Ještě připnout náhrdelník, naaranžovat vlasy do improvizovaného drdolu a jde se fotit znovu...

f3

... a nakonec i s autorkou make-upu!

f4

Tak jak se vám proměny Luby líbí? Pokud ano, těšte se na další modelky „třikrát jinak“, opět z reportáže z Akademie líčení, příště z „pera“ (vlastně štětce) přímo naší lektorky Terezky, kterou při této příležitosti trošku vyzpovídáme.

Prohlédněte si i další proměny:

Reklama