Hanka získala proměnu, službu vizážistky a stylistky přímo u sebe doma, jako dárek k narozeninám od svých kamarádek, které soudí, že tahle krásná holka jen potřebuje objevit sebe samu. Posuďte, zda se dílo zdařilo.

proměna

A tak jsem já v roli vizážistky a moje kamarádka coby stylistka dorazily minulý týden k Hance domů. Čekala nás opravdu moc hezká a milá slečna, byť nenalíčená, se staženými vlasy a ve sportovně-domácím oblečení. Později se dostavily i tři dárkyně. Velmi malý prostor byl zcela zaplněn, takže focení probíhalo nouzově na gauči.

proměna

Z prostoru pod patrovým lůžkem Hanka začala lovit neuvěřitelné množství nejrůznějšího a hlavně barvami, vzorky a stylem různorodého oblečení. Zkušená stylistka s obdivuhodnou empatií určila hromádku „na doma“ se slovy, že není nutno nosit jen tepláky a tričko, a zbývající větší část začala kombinovat předběžně již na ramínkách. Mezitím jsem Hance vyčistila pleť a poučila ji, jak by se o sebe měla starat, aby pleť byla co nejkrásnější - nebo spíše aby jí tak pěkná vydržela.

To jsem si ještě já a hlavně stylistka myslela, že se jedná o dívku ještě studující, takže outfity komentovala slovy: No a tohle můžete nosit do školy... Pak jsem se Hanky na rok narození zeptala a šokovaná zjistila, že se naše odhady spletly víc než o desítku let a Hanka za sebou už vysoké školy dávno má! Stylistka se věk své klientky dozvěděla až na naší zpáteční cestě domů a nevěřila. Jedna z dárkyň konstatovala, že tak mladě zřejmě Hanka vypadá díky intenzivnímu sportování - však jí taky visela na zdi spousta medailí. Nikdy nic nevylučuji - člověk se učí celý život a sport na zdravém vzduchu (nebo spíše v Hančině případě vodě) zřejmě pleti prospívá.

proměna

Hance jsem lehce pročistila obočí - příště bych možná ještě lehce zúžila, ale opravdu jen trošičku. Make-up by byl zajímavý na jejím typu i s červenými rty a možná jsem měla použít kleštičky na řasy, protože Hanka je má velmi tmavé a husté, ovšem rovné. Líčila jsem velmi univerzálními barvami, bylo v plánu nafotit všechny kombinace oblečení, aby se podle nich mohla oblékat. Dala jsem si nejvíce záležet na podkladu, aby na fotkách vypadal co nejzářivěji, takže jsem si po nanesení podkladové báze vyhrála s rozjasňovačem, pudry a samozřejmě tvářenkou v přirozeném narůžovělém odstínu. Stíny jsem zvolila od zářivé bílé přes broskvovou až po nenápadně fialové tmavší, zvýrazňující a konturovací tužku na oči samozřejmě v temné hnědé, aby vynikly Hančiny oči stejné barvy. Konturku na rty, rtěnku a lesk jsem tónova dorůžova.

Hanka v poslední době zhubla, takže stylistka měla ztíženou práci faktem, že většina kalhot a sukní Hance byla velká. Nicméně opačně by to asi bylo horší a Hanka si některé kousky nechá upravit. Fotit jsme Hanku musely na gauči, jinde místo nebylo. Hanka skvěle pózovala, jak jen jí bojové podmínky dovolily, a já žasla, co se dá z takového normálního šatníku vůbec sestavit.

proměna

Fotky byly pořízeny původně jako reportážní, aby Hance usnadnily orientaci v sestavách oblečení - tedy nikoliv za účelem prezentace. Přesto je považuji za natolik zajímavé, že vám je chci ukázat. Zejména proto, že Hanka se zveřejněním své proměny souhlasila, protože se jí v roli modelky docela zalíbilo. Je to naprosto úžasná a skvělá mladá žena, setkání s ní bylo pro mě i kolegyni nesmírně přínosné a dárkyním touto cestou velmi děkujeme, že nám jej umožnily.

proměna

proměna

proměna

Největším přínosem ale je, že Hance se v roli modelky zalíbilo, myslím, že jsme přispěly k jejímu sebevědomí i na poli jiném než sportovním, a to rozhodně není nikdy na škodu. Projevila dokonce zájem o výuku líčení a hlavně doufám, že navržené modely co nejdříve vyzkouší.

Čtěte také:

Reklama