Krása vychází zejména zevnitř a Emilka je krásná jako osobnost i beze stopy make-upu. Jenže to jí musíte poznat osobně. Sotva vstoupila do mého domácího studia, všechno okolo jako by se rozzářilo…

Přihlásila se na mou výzvu a přijela až z Jablonce nad Nisou. Byla jsem šťastná, že vám v sérii proměn konečně představím i ženu zralejšího věku, kde nabývá proměna na významu markantněji, než u dokonalých dvacítek.

pred

Padly jsme si do oka okamžitě!

Prostě „láska na první pohled“, samozřejmě v přátelském slova smyslu. Asi proto, že Emilka je vlastně Bulharka (jako moje kamarádka z Turnova, kterou mám moc ráda). Sice mluví na rozdíl od té turnovské perfektně česky (a taky slovensky a předpokládám bulharsky), protože tu vyrostla, nicméně bulharský původ dokládá její vyprávění, které vás určitě zaujme:  

Maminka je čistá Bulharka, jmenovala se Pejevová. V roce 1947 si vzala mého otce Čemana. Jeho slovenští evangeličtí prapředci utekli před katolíky v pobělohorské době na Balkán. Aby nezapomněli jazyk, dopoledne chodili do bulharské školy a odpoledne se učili slovensky.

V roce 1947 byl  můj tatínek na svatbě svému strýci, který si bral maminčinu sestřenici, a tam se do maminky zamiloval. Z Gorna Mitropolija, kde bydlel, se vydal pěšky do Dragomirova, kde žila moje maminka (trvalo mu to 14 dní), a požádal jí o ruku. Ihned se vzali a odstěhovali do Československa. Zde v tomto roce osídlovali Sudety starousedlíci z Rumunska, Jugoslávie, Maďarska a také Bulharska.

Bydleli jsme na mnoha místech republiky. Když mně byly čtyři, dva roky jsme žili na škuneru, který přepravoval zrní, a plavili se po Dunaji.

Po dvou rozvedených manželstvích jsem si nechala příjmení po muži, s nímž mám 3 děti. Teď jsem sama, ale věřím, že někde brzy potkám toho pravého „partnera duše“. Ve dvou se to stárne lépe a taky přiznám, že mám moc ráda sex....

Emilka je díky svému původu poněkud ojedinělý teplý barvový typ, takže jí sluší přirozené jemné odstíny do oranžovo-hněda, na které jsem se v líčení soustředila. Nejprve jsem Emilku poučila, jak se o svou pleť starat a věřím, že Emilka trošku přidá, protože ošetření kartáčkem na čištění jí velice zaujalo. Čas si na to při své nezdolné energii určitě najde, přestože působí jako „aupairka“ a hospodyně, neboť s důchodem si žena, která žije sama, těžko vystačí. Hlavně Emilka je hyperaktivní a doma by se nudila. Alespoň, jak říká její syn, nemusí chodit do posilovny…

Na focení jsme jen trošku načechraly vlasy, které jsem poradila zkusit nechat nepatrně narůst a obarvit na medový odstín. Ten ženám našeho věku sluší a ubere léta. Jak se vám nalíčená Emilka líbí?

111

Taky ji vidíte pro srovnání nafocenou v jiném barevném tónu:

88

Emilko, děkuju, že jsem Tě mohla poznat! Strávit s Tebou pár hodin byl opravdu nádherný zážitek a ne práce. Pevně doufám v další setkání! Proč jen ty „moje Bulharky“ nebydlí v Praze…?

Když si pro Emilku přišel její syn, vyfotil nás spolu - věřily byste, že jsem o 6 let mladší a že oslaví v srpnu již 67 narozeniny? Já ne! Takže dámy, která z vás má chuť následovat Emilku, nechat se ode mě proměnit pouze pomocí make-upu a dokázat tak, že i bez změny účesu a oblečení lze ženu výrazně změnit k lepšímu?

55

Zdroj fotek: Zuzka Hainallová

Čtěte také:

Reklama