Paní Marie nám o sobě prozradila, že ze zdravotních důvodů nemůže mít děti, ale svůj čas rozhodně nemarní. V pozdějším věku vystudovala nejprve divadelní vědu a jako magisterský obor si vybrala andragogiku. Nyní se věnuje pomoci a vzdělávání seniorů. „Senioři nás potřebují leckdy úplně stejně jako děti. Dobíjí mi životní energii třeba tím, když vidím, jak osmdesátiletá seniorka na výletě běhá o holi jako za mlada,“ říká Marie a dodává: „často se ale setkávám s nepochopením, že nemám děti. Myslí si, že je nemám proto, že jsem se tak rozhodla. I kdyby to tak bylo, bylo by to mé rozhodnutí, život lze žít různě. Bohužel je to však kvůli zdravotním komplikacím.“

Sešly jsme se v salónu Hair by Martina, který je na Smíchově. Paní Marie dorazila o něco dříve, a když nás uviděla ve dveřích, rozzářily se jí oči. Na proměnu byla připravená po všech stránkách, ale když zasedla do kadeřnického křesla, přeci jen se trochu zalekla. Najednou chtěla zastřihnout pouze konečky a vlasy nebarvit. Kadeřnice ji však uklidnila a nakonec se obě shodly na vzdušném sestřihu a barvě, jež vlasy sjednotila. Odrosty byly rázem ty tam a paní Marie byla nadšená. Závěrečný styling v podobě vln výsledný efekt ještě umocnil.

Líčení jsme svěřily kosmetičce ze smíchovské pobočky značky MAC. Ta s paní Marií nejprve konzultovala, jaké má ráda barvy. Nakonec se vše sladilo do tlumených hnědých odstínů, jež se hodily jak k barvě očí, tak k barvě vlasů. Nesměla chybět báze pod make-up, bronzer a kosmetička si vyhrála se stínováním víček. Vše dohromady působilo podzimním dojmem a změna Marii opravdu prospěla.Určitě se budu snažit něco podobného vyzkoušet doma, protože se mi to vážně moc líbí,“ pochvalovala si svůj odraz v zrcadle Marie a hned poté si na kousek papírku zapsala, jaké produkty kosmetička použila.

„Jsem ráda, že jsem se mohla účastnit proměny v salonu Hair by Martina. Bylo příjemné být v péči kouzelnice s vlasy a prožít den v krásném prostředí salonu plného krásných květin a také milého personálu. Paní majitelka a kadeřnice v jednom mi také odpovídala na mé všetečné otázky ohledně vlasů, nových trendů a péče o vlasy. Vlasy jsou korunou krásy každé ženy, a tak jsem byla spokojená s novým účesem. Následovalo líčení, kdy jsem se dozvěděla novinky a trendy v líčení, a také jak se nově nalíčit. V rámci celého dne jsem měla možnost poznat osobně část redakce Ženy-in a bylo to milé osobní setkání plné zajímavého povídání. Děkuji redakci za krásný výlet do Prahy,“ dodatečně napsala paní Marie, se kterou budeme dále udržovat kontakt.

Z milého setkání se stalo něco více, než jen den věnovaný povrchním záležitostem. Měly jsme možnost poznat dvě z našich věrných čtenářek (druhá proměna bude na našem webu již příští týden) a popovídat si s nimi o tom, co nejraději čtou a co je na našem magazínu nejvíce baví. Paní Marie se přiznala, že ji náš magazín uklidňuje a večer u čtení našich článků relaxuje. Zároveň jsme opět mohly vyslechnout příběh ženy, která se se svým osudem statečně pere a nemizí jí při tom úsměv z tváře.

Čtěte také:

Reklama