Přináším vám slíbenou třetí proměnu ve spolupráci s Big and Beautiful. Po čtenářce s nickem Alergino a slečně Veronice jsme si vybrali zralou ženu-čtenářku s nickem Japa a zveme vás na její proměnu, kterou jsme zachytili krok za krokem.

proměna

Proměna čtenářky Jany s nickem Japa začala poměrně dramaticky. Když jsem se chystala k odchodu, pípla mi zpráva od Kateřiny Kaprasové:
„Dobrý den, Dano, změna lokace. Nebudeme stříhat v Palackého (Praha1), ale v Řipské (Praha 2) Kateřina“
Nutno podotknout, že „chyba“ nebyla na naší straně a Kateřina se své role produkční chopila dokonale a jiný salon zařídila doslova bleskově.

n

Takže až na poněkud infarktový začátek byla proměna čtenářky Jany úžasným zážitkem, o který se s vámi ve stručnosti podělím.

V Salonu Lucie Vondráčkové (pouhá shoda jmen) se Jany ujal kadeřník Jan Rybář, který musel částečně zápolit s nepříliš odborným zásahem Janiny kadeřnice. Po stranách byly vlasy prostříhané efilačními nůžkami, takže hodně ztenčené, proto musel pracovat s tím, „co zbylo“.

b

Účes novým střihem „nadzvedl“ a doslova rozsvítil obličej zkrácením ofiny. Pomohla i chladná barva, která působila mnohem přirozeněji než předchozí „zrz“.

Ze salonu jsme se přemístili do butiku Big and Beautiful, kde Kateřina Kaprasová vyzkoušela naší čtenářce několik modelů.

m

Ty nejlepší jsme odvezli do fotoateliéru Zdeňka Krejcara.

Tady Janu čekala vizážistka Marika a předposlední fáze proměny. Líčení.

Úkolem číslo jedna byla úprava obočí. Původní bylo hodně neposlušné a rozčepýřené, takže dodávalo zbytečně zachmuřený výraz. Úkolem číslo dvě bylo odstranění další vady na kráse - chloupků nad horním rtem.

Vizážistka Marika zvolila velmi jemné a decentní líčení, které prozářilo pleť a hlavně zdůraznilo krásu očí.

Před focením jsme naší modelce ještě „ukradli“ zlato a vyměnili za stříbro, protože jejímu „chladnému“ tónu pleti svědčí mnohem lépe.

Závěrečným a zřejmě nejnamáhavějším bodem proměny byla role modelky. Není tak jednoduchá, jak by se mohlo zdát, ale fotograf Zdeněk si s humorem sobě vlastním dokázal s trémou naší čtenářky poradit.

Klikněte na fotogalerii a podívejte se zblízka


Co na svou proměnu říká sama aktérka? Přečtěte si, co nám napsala.

Když byla vyhlášena soutěž o proměnu, jen jsem si toužebně povzdechla. Proměna, to byl můj sen.
Mám už svůj věk a roky do mé tváře vepsaly nejednu vrásku. Sama na sobě jsem viděla, že by to chtělo nějaký „zásah shůry“ a tím nemyslím, aby do mě bacil blesk.

Do soutěže jsem se zapojila, a když po čase přišlo ujištění, že jsem vyhrála, měla jsem obrovskou radost. Jasně, přišly i pochybnosti: Půjde se mnou vůbec něco udělat? Nezahodí kadeřník nůžky i výučák, až uvidí, co mi roste na hlavě? A co teprve chudáci vizážisté? Do modelky mám daleko.
Když přišel den D, měla jsem trému snad větší než při prvním rande. Do Prahy mě vezl manžel, cesta byla dlouhá, ale čím víc jsme se blížili, tím víc jsem byla nervózní.

Pak už to vzalo rychlý spád. To byl panečku cvrkot.

Kadeřník - mimochodem úžasný sympaťák - přesně věděl, co s mými vlasy dělat. Tu šmiknul, tam hodil barvičku, a když skončil, byl ze mě někdo jiný. Následoval přesun do salonu pro oblečení. Vysvlíknout, oblíknout, převlíknout... a já úplně zapomněla, že mám vlastně bolavá záda a že mě věčně bolí nohy. Měnila jsem se v úplně nového člověka. Halenky, trika, kalhoty a další svršky byly naskládány do tašek a my vyrazili do fotoateliéru.

Tam už čekal fotograf - báječný chlapík, co mi dal pocit, že i normální ženská může být před objektivem.
Paní vizážistka dodala pomocí barviček mé tváři šmrnc a já si užívala každou vteřinu téhle péče, kterou jsem díky Ženě-in mohla prožít.

Napsat, že jsem byla šťastná jako blecha, je vlastně velice málo. Já byla šťastná minimálně jako pytel blech. Všechno se ve mně třepotalo, všechny ty dojmy jsem do sebe nasávala jako houba.

Nastal čas rozloučit se. Zavolala jsem manžela, aby si mě vyzvedl, a když přijel, projel kolem mě a vůbec mě nepoznal. Stejně tak i další lidé. Buď mě míjeli, nebo nevěřícně zírali.

Jsem šťastná, jsem spokojená a zářím víc než vánoční stromeček.
Splnil se mi sen, splnilo se mé velké přání.

Celý den byla se mnou Danuška... které moc děkuji. Byla pro mě pevný, záchytný bod v tom kolotoči, který se roztočil.

Děkuji všem lidičkám, kteří mě vyloupli ze skořápky všednosti, obyčejnosti. Děkuji všem, že jsem mohla projít proměnou. A největší dík patří slečně Kateřině Kaprasové, bez které by se celá proměna neuskutečnila.

Děkuji, děkuji a ještě jednou děkuji...

Japa

Podívejte se na předchozí proměny:

Reklama