sdgg.jpg
Foto: Marta Kratochvílová / žena-in.cz

Dominika je mladá paní, která si přála prokouknout, zjistit, co jí sluší a zvednout sebevědomí. O to se náš tým pokusil a věříme, že se to povedlo k její spokojenosti.

Celá proměna, tedy vlasy a líčení, proběhla v přírodním studiu krásy OliOla, které sídlí na Praze 10. Když jsem se dozvěděla, že proměna proběhne v salonu OliOla, který je zaměřený na přírodní krásu a používá EKO a BIO přípravky, byla jsem přímo nadšená,” komentovala Dominika.

Do proměny jsem se přihlásila, protože nemám moc času a peněz na to, o sebe pečovat nebo zjišťovat, co mi sluší, ale zároveň chci mezi lidmi trochu reprezentovat a být sebevědomá. O proměně jsem přemýšlela už dřív, ale neměla jsem na to odvahu. V kadeřnictví jsem byla spíše zklamaná. Kvůli práci jsme se vícekrát stěhovali a neměla jsem sílu opakovaně hledat šikovnou a cenově dostupnou kadeřnici, která by mi opravdu poradila, co potřebuji. Proto jsem se začala barvit i stříhat sama doma.”

FotoJetd.jpg
Foto: Marta Kratochvílová / žena-in.cz

Dominika se bála příliš velké změny, hlavně, co se týká vlasů, ale kadeřnice Míša ze salonu OliOla to vzala za své a společně se dohodly na kompromisu, který bude vyhovovat oběma stranám. Dominika měla vlasy zničené, vysušené a dost nešťastně sestříhané kvůli domácí úpravě. Vlasy jí příliš nerostou, protože nejsou vyživené a i z toho důvodu se bála zkracování.

Vzhledem k tomu, že má paní protáhlejší obličej, je potřeba dodat objem a trochu obličej rozšířit. I vyššímu čelu bude slušet ofina nebo sestříhaná patka. Vlasy jsou lehce vlnité a i to bude na mikádu vypadat skvěle. Co se týká barvy, ztmavíme na čokoládový odstín a uděláme velmi přirozený přechod. Určitě bych se vyhnula příliš světlým a divokým barvám, jako je například fialová. Tmavší barva v tomto případě obličej zvýrazní. Pokud by paní chtěla více experimentovat, šla bych do tmavších odstínů červené,” radí kadeřnice Michaela Škroudová.

Dominika do vlasů po barvení dostala masku, která je hloubkově vyživila a podpořila jejich přirozené vlnění, které bylo narušené žehlením a častou tepelnou úpravou. Masku nechala kadeřnice působit okolo 45 minut, aby se produkt dostal do všech struktur vlasu. Následně po barvení vlasy namačkala a ofinu vyfoukala přes kulatý kartáč. Protože nechtěla vlasy přetěžovat zbytečným množstvím stylingových přípravků, vlasy jen lehce přestříkala lakem na vlasy a použila na ně sprej s arganovým olejem od značky NATULIQUE, který je také zafixoval a podpořil texturu vlnitých vlasů.

Následně se Dominiky ujala kosmetička Olga, která pracuje s bio kosmetikou značky Zuii Organic. Nejprve na obličej dala bázi zelené barvy proti začervenání a poté prsty nanesla a štětcem zapracovala polokrycí make-up. Jde o make-up, který nejen sjednotí pleť a zakryje nedokonalosti, ale také ji vyživí,” vysvětluje Olga. Následně vše zafixovala transparentním pudrem a lehce vykonturovala rysy ve tváři. Nedokonalosti zamaskovala korektorem.

Obočí jen lehce ztmavila pro oživení a na oči použila velmi jemné hnědé stíny, přičemž do vnitřního koutku použila třpytivý stín pro projasnění, taktéž i pod obočí. Stačilo už jen nanést řasenku pro zvýraznění a natočení řas a růžovou rtěnku. Olga se rozhodovala mezi několika odstíny a nakonec se přiklonila k tmavě růžové. Červenou rovnou zavrhla i kvůli větším rtům, které není potřeba nijak opticky zvětšovat ani zvýrazňovat. Rtěnku následně použila i místo tvářenky a nádherně tak vše ladilo.

FotoJetdg.jpg
Foto: Marta Kratochvílová / žena-in.cz

A protože nosí Dominika i brýle na na dálku a na blízko a staré jí nesedí a vzhledově se jí ani nelíbí, zamířili jsme do optiky Alensa v Lazarské ulici, kde nám optometristka Kristýna Štěbetáková pomohla vybrat vhodné obruby. Dominika vyzkoušela hned několik variant a nejdříve se trochu bála experimentovat. Podle svého pocitu i rad optometristky nakonec vybrala dvoje decentní brýle v rose-gold (růžovo-zlaté) barvě od značky Crullé, které perfektně seděly k jejímu nového vzhledu. Jedny na blízko a druhé na dálku. Velkou výhodou brýlí na dálku je, že se na ně dají nasadit tmavá skla a rázem jsou z nich velice trendy sluneční brýle s fialovo-růžovými skly.

„Nikdy bych si takové brýle sama nevybrala a jsem moc ráda za pomoc. Navíc jsem si myslela, že mi rose-gold barva vůbec nesluší, i přesto, že se mi moc líbí. Zjistila jsem, že jsem teplý typ a k novým čokoládovým vlasům tato barva perfektně sedne. Jsem nadšená i z toho, že se během vteřiny dioptrické brýle mohou změnit ve sluneční,” komentuje Dominika jejich výběr.

FotoJet.jpg
Foto: Marta Kratochvílová / žena-in.cz

A jak se čtenářce Dominice proměna líbila?

„Proměnu jsem si moc užila a vůbec jsem nečekala, že to bude až tak super. Jsem moc spokojená s výsledkem a přiznám se, že jsem si nejvíc užila vybírání brýlí a těším se, že se za ně konečně nebudu stydět a budu se v nich cítit i víc sebevědomě. Nejvíc jsem se bála asi změny vlasů a i mikáda, které jsem měla už několikrát a vždycky jsem byla nešťastná. Ale! Konečně to mám střihlé do moderního stylu, který mi sluší a není to žádné retro. Nemohu být víc spokojená a celému týmu z Žena-in, ale i kadeřnici Míše, kosmetičce Olze a optometristce Kristýně mnohokrát děkuji. Byl to skvělý den, na který budu ráda vzpomínat.”

FotoJeet.jpg
Foto: Marta Kratochvílová / žena-in.cz

Zdroj: autorka článku, kadeřnice Michaela Škroudová ze salonu OliOla, kosmetička Olga ze salonu OliOla, optometristika Kristýna Štěbetáková z optiky Alensa, čtenářka Dominika Kožlejová

Reklama