Před létem jste se mohly seznámit se zajímavými novinkami - barvami na vlasy Igora Senea, které se hodí mimo jiné i pro ty, kdo mají citlivou pokožku hlavy a nemohou se barvit ostatními barvami na vlasy. V červenci jsme vyhlásili už druhou soutěž, ve které mohla jedna z vás vyhrát proměnu vizáže - odborný střih a barvení, úpravu účesu a nalíčení.

proměna

Proměnu vyhrála čtenářka Blanka s přezdívkou Bohuša ze severní Moravy, určitě ji znáte z diskusí po články na Žena-in, často se zapojuje do témat dne svými zajímavými příspěvky. Proměna proběhla v ASK academy Schwarzkopf Professional, Michalská 17, Praha 1, pod vedením odbornice na vlasy a přípravky Schwarzkopf Professional - hlavní technoložky Karolíny Šímové.

Vyjádření odbornice - Karolíny Šímové

proměna Blanky

Vyjádření odbornice - Karolíny Šímové
Vlasy byly velmi přemelírované, přírodně krepaté. Byly také velmi mnoho prostříhané, což u kudrnatých vlasů rezolutně vylučuji, protože účes je po nějaké době ještě více neposlušný a krepatění je po prostříhání ještě silnější.

proměna Blanky

U modelky melíry působily spíše jako prošedivelé vlasy, které jí přidávaly zbytečné roky navíc. Hned jsem byla rozhodnutá, že je potřeba její vlasy ztmavit. Dalším bonusem u tmavých vlasů je, že na nich není tolik vidět krepatění vlasů, a hlavně jsem si to na modelce dokázala okamžitě představit, už jen proto, aby vynikly její krásné oči.

proměna Blanky

Přiznám se, že mnoho materiálu ke stříhání nebylo vzhledem k tom, že modelka měla velmi, velmi krátkou vrchní partii, kde kratší vlasy přecházely až do zadní partie, a pořádná délka byla pouze úplně na krku, tzv. střih na Jágra (Všichni určitě vědí, jak to nosil za mladých let. :))

Produkty, které jsem používala:

  • Barva Senea odstín 5-6
  • Styling Osis Softn´Straigt na mokré vlasy pro jednodušší vyhlazení krepatých vlasů.
  • Osis Flatliner na suché vlasy pro ochranu struktury vlasů při žehlení.
  • Osis Buff na suché pro zkrocení již vyfoukaných vlasů a pouze jejich příjemné uhlazení poletujících vlasů.
  • Osis Elastic lak na vlasy pro jemnou fixaci účesu.

proměna

Odborného nalíčení se ujala naše módní redaktorka Anai - Zuzana Hanaillová, co nám k proměně napsala?

proměna Blanky

Odborného nalíčení se ujala naše módní redaktorka Anai - Zuzana Hanaillová, co nám k proměně napsala?
Blanka je neobyčejně milá, sympatická a krásná mladá žena a já jsem ženě-in vděčná, že mi umožnila se s ní osobně seznámit.

proměna

Líčení
proměnaBohuše je studený typ, sluší jí tedy všechny chladné barvy. Díky létu a faktu, že bydlí v zeleni (ach, jak jí to závidím) a zřejmě je na mateřské dovolené, přišla lehce opálená.
Jako podklad jsem tedy zvolila směs dvou tmavších podkladových bází. Střed obličeje jsem zesvětlila ještě světlejší PB a naopak výraznou bradu ztmavila. Na drobné pupínky a zesvětlení kruhů a tmavých míst kolem očí, jsem použila korektor. Pudr do středu obličeje světlý a tmavší po obvodu. Jelikož se Blanka běžně nelíčí, snažila jsem se o přirozený „look“. Současně jsem musela přihlédnout k nové tmavé barvě vlasů, díky které vynikly modré duhovky. Blanka si oblékla černošedivý top a uvažovali jsme o přidání růžové šály, takže jsem zvolila líčení v odstínech růžové až fialové.

proměna
Stíny jsem použila 4: perleťový pod obočí a k vnitřním koutkům očí, dva růžové odstíny na střed očí a fialový jako zvýrazňující okolo vnějších koutků a do mezery mezi horními víčky. Tužku na oči jsem použila v barvě Blančiných očí, tedy modrošedou.
Řasenkou jsem líčila černou, zhušťující. Před nalíčením jsem použila kleštičky na řasy, protože Blanka má velmi rovné, nepříliš husté, ale dlouhé řasy.
Tvářenka je v barvě lososovorůžové, rty jsou nalíčeny neutrální konturovací tužkou, rtěnkou v barvě rtů a leskem v barvě tvářenky.
proměna

Fotomake-up jsem dotvořila rozjasňovačem na lícní kosti, okolo rtů a především do důlku výrazné brady, pod kterou jsem naopak nanesla bronzer, abych ji potlačila. V kruhu okolo nosu jsem použila bílý rozjasňující pudr.
Líčení působí přes všechny vrstvy lehce a pevně věřím, že se v něm Blanka bude cítit přirozeně.

Jak hodnotí proměnu sama aktérka Blanka - Bohuša?

proměna

Dojmy byly úžasné! Jen já osobně jsem s tím měla potíže, jsem spíš stydlivější a navíc z vesnice, takže to velkoměsto a ta atmosféra mě přiváděla do rozpaků. Změna to byla velká. Vůbec bych nevěřila, že bych změnila barvu vlasů - z melíru na tmavě hnědou je celkem šok. Ale změna je opravdu příjemná a sama sobě se líbím.
Manžel mě ocenil slovy: „Hmmmm,dobrýýýýý!“ Ještě jsem se bála reakcí okolí, ale zatím samá chvála.
Jen pan fotograf si se mnou „užil“. Já sama se nerada fotím, neumím se tvářit...atd., takže jsme bojovali (vůbec jsem mu nezáviděla) tímto se mu moc omlouvám. :-)

proměna

Anai i paní kadeřnice byly moc šikovné, sympatické a milé - takže ta moje tréma se alespoň částečně rozplynula. A taky Kláře Křížové moc děkuji za podporu, abych do proměny šla, protože jinak bych se asi ke změně nedokopala.

Poznámka redakce: Blanka se vypravila na proměnu s manželem a se všemi svými dětmi, které jsou moc krásné - posuďte sami. :)

proměna

Reklama