Pondělí 14. 4. jsem měla do diáře zapsáno červenou barvou. Proměna Brno. Den plný očekávání a napětí, které s sebou každá proměna provází. O své první dojmy se s vámi podělím už dnes, ale na skutečný výsledek si budete muset ještě pár dní počkat.

Proč právě Brno?

Brno je sice zlatá loď, jak se zpívá v jedné písni, ale kvůli tomu jsme si ho nevybraly. Daleko důležitější roli hrála shoda okolností: Obě vybrané čtenářky v Brně bydlí a Kateřina Kaprasová, iniciátorka proměny (a majitelka butiku Big and Beautiful) má v tomto městě svou pobočku. Takže přesně podle rčení o Mohamedovi jsme se přesunuly do tohoto krásného města.

Přes mnohá omezení obávané dé jedničky jsme z bodu A (Prahy) do bodu B (Brna) dorazily s pouhými pár minutami zpoždění.

proměna

V salonu Easy Touch v úžasné vilkové čtvrti uprostřed zeleně, kde se konala první fáze proměny, už čekaly obě naše čtenářky: Sympatická maminka dvou dětí Alergino i budoucí nevěstinka Veronika. Obě trochu rozechvělé a jemně nervózní se uklidňovaly otáčením na kadeřnických křeslech a záhadně se usmívaly. Kateřina Kaprasová je pozorně prozkoumala a pozvala kadeřnici a vizážistku Mariku Kašparovou na krátkou konzultaci mezi čtyřma očima. Mezi tím si nenalíčené adeptky proměny vyfotografovala slečna fotografka.

Barva, střih, styling trval několik hodin, ale během této dlouhé a náročné fáze jsme se rozhodně nenudily. Čas naplněný příjemným štěbetáním, veselými příhodami ze života, ale i dobře míněnými radami z oblasti líčení i výživy ubíhal nečekaně rychle. Mezitím jsme se stačily občerstvit mnoha litry čisté pramenité vody, několika šálky kávy, křupavými sušenkami i čtyřmi objednanými pizzami.

proměna

První bod proměny byl hotov a nastal přesun do butiku Big and Beautiful, kde se vybíralo vhodné oblečení. Kateřina zkušeným okem třídila „hadříky“ a nosila je do kabinek. Některé modely byly pro  naše čtenářky opravdu překvapivé. Bylo jasné, že by si je samy nevybraly, ale výsledek předčil jejich očekávání. Člověk má na sebe velmi zkreslený názor a potřebuje se vidět okem někoho jiného.

Vybraly jsme pár outfitů a naše milé čtenářky čekala poslední, neméně důležitá zkouška. Role fotomodelky v ateliéru.

proměna

Jestli se domníváte, že to byla už jen „brnkačka“ a Veronika s Alergino s nově nabitým sebevědomím pózovaly jako profesionálky… to už vám prozradí samy.

Těšte se na fotky a jejich osobní zážitky.

Jak to celé prožívaly, a jestli proměna splnila jejich očekávání, to už se dočtete v příštím článku.

Aby vám ten čas lépe uběhl, přečtěte si také:

Reklama