Dnes přinášíme práci lektorky vizážistiky, Terezy Nikodemové, která krok za krokem učí jak začátečnice, tak i pokročilé vizážistky na Akademii líčení. Současně jsme ji trošku vyzpovídaly...

Její modelkou byla dívka jménem Adéla, autorkou všech fotografií Mgr. Eva Čermáková.

Foto bez make-upu:

o11

Líčení pro běžný pracovní den:

o2

Poté si Tereza pohrála zvláště s očima. Víčka nalíčila opravdu rafinovaně... to už je taková „vyšší škola“:

o3

o4

Modelka se svou vizážistkou:

o5

Kdybys měla srovnat obecně kvalitu líčení žen, které jsme vídávaly na ulicích a ve svých studiích před 10 lety a dnes, vidíš nějaký rozdíl?
Určitě se zlepšila, jak ve svém okolí pozoruji. Je to dáno především dobou, kvalitou přípravků, vyšší informovaností. Internet a blogerky jsou pro dnešní ženy velkým hitem, inspirací... i já se ráda nechám inspirovat. A úloha nás, nezávislých poradkyň a profesionálů, spočívá v umění dokázat ženám poradit a pomoci s výběrem vhodných přípravků pro její pleť, vhodným odstínem make-upu a dekorativní kosmetiky.

Co si myslíš o ženách, které se záměrně nelíčí vůbec a dekorativní (ale i pleťovou) kosmetiku zásadně odmítají. Proč to dělají?
Tak ty jsou pro mě právě velkou výzvou! Na svých poradenstvích ženě ukážu, jak by mohla vypadat třeba jen v lehkém denním líčení. Ovšem spíše se jedná o ochranu pleti – poté přidám řasenku a lesk. Každá žena je nádherná, ale záleží jen na ní, jak svoji krásu ještě podtrhne.

Daří se ti přesvědčit je, aby s líčením začaly?
Samozřejmě, pokud se žena nechce líčit, je to jen její volba a nikoho nikdy k ničemu nenutím. Ovšem pokud se žena po proměně uvidí v zrcadle a řekne takové to „waaaau“ a líbí se sama sobě... tak většinou i s nějakým dekorativním minimem, jako je pudřík nebo rtěnka, odchází a zařadí přípravky do své každodenní péče o svůj zevnějšek.

Jakou chybu nejčastěji ženy při svém líčení dělají?
Většinou to bývá nesprávně zvolený odstín make-upu, neboli podkladové báze... s tím se setkávám nejčastěji. Oranžový obličej a bílý krk, to opravdu není to pravé ořechové. Pak to bývají oční stíny. Odstíny nelahodí k barvě oční duhovky a vlasů, ale to už je opět na nás, abychom ženám dokázaly poradit a pomoci, aby se cítily přirozeně a krásně.  

Co bys poradila našim čtenářkám? Co je na make-upu to úplně nejdůležitější?
Právě již zmiňovaný správný odstín a druh podkladové báze. Samozřejmě ale úplně nejdůležitější mít správně ošetřovanou a hydratovanou pleť. V tom spočívá naprostý základ, na který je pak krásné cokoliv stavět. Protože pokud nebudu mít v pořádku pleť, ani ten nejkvalitnější a nejdražší make-up mi krásnou tvář nevytvoří.

Terezo, děkujeme za rozhovor i za malou poradnu.

Každá z vás, čtenářek, má šanci stát se vizážistkou. Já i Tereza vám rády poradíme, jak na to! Podmínkou je pouze láska ke kosmetice a touha něco nového se naučit. A z těch opravdu talentovaných mohou časem vyrůst nejen lektorky, ale i mistryně svého oboru, které kandidují do mezinárodních soutěží.

Čtěte také:

Reklama