60af4fb9a27f2cl.jpg
Foto: Shutterstock

Reese Witherspoon: „Zůstává tady něco, co se jeví jako neproniknutelná zeď ticha kolem násilí a my všichni se musíme snažit toto ticho prolomit.“ (vystoupení v britském parlamentu).

Angelina Jolie: „Do celého světa musíme vyslat zprávu, že není ostuda být obětí sexuálního násilí – hanba by měla být agresorovi.“ (vystoupení na Global Summit to End Sexual Violence in Conflict)

America Ferrera: „Dámy, prolomme ticho, aby další generace dívek nemusela žít v těchto nesmyslech.“ (hereččin Twitter)

Matt McGorry: „Nejste sami. Zlepší se to, musí se to zlepšit. Mám vás rád, věřím vám a stojím za vámi. A ať se děje cokoli, nikdy to není vaše vina.“ (vystoupení na pittsburghské univerzitě)

Zpěvačka Lady Gaga se v roce 2015 vyjádřila prostřednictvím písně Til It Happens to You o znásilnění na univerzitách. Skladba byla dokonce nominovaná na Oscara.

Českou nejen politickou scénou nyní otřásá skandál týkající se Dominika Feriho. Nyní již exposlanec se sice omluvil, že se dříve mohl v určitých situacích chovat nevhodně, ale nařčení ze sexuálního násilí odmítl. Složil mandát a nyní se bude snažit očistit své jméno. Deníky N a Alarm totiž přinesly svědectví údajných obětí, které měl Feri obtěžovat nebo nutit k sexu.

Reklama