Jste pověrčiví? Kličkujete před černou kočkou a poskočíte na zeleného trabanta? A jakou nohou jste vstali dnes, v pátek třináctého? Já si nemohla vzpomenout, jestli tou šťastnou je levá, nebo pravá, tak jsem raději vyskočila na obě. A to pověrčivá nejsem, ale znáte to, potkat den blbec zrovna v pátek je smůla.

Cestou do práce jsem viděla dvě kočky, ale byly mourovaté, a poskočila jsem si akorát na autobus, který se překvapivě načas zhoupl v zatáčce, a já ho ještě překvapivěji stihla elegantním krokem. Většina mých nastupování věrně supluje hasiče při zásahu.

Tolik štěstí najednou. V autobuse jsem si ladně přehodila nožku přes nožku a nevysypávala kamínky ze sandálků jako obyčejně a hlavou jsem prohnala myšlenku, že s tím pátkem třináctého to musí být nějaká ošklivá pomluva. Možná se na špatné pověsti pátku třináctého podílí fakt, že to byl právě pátý den v týdnu, kdy Eva nabídla Adamovi jablko ze stromu poznání. Možná kdyby něžným mužským srdcím a jejich skutečným tužbám rozuměla tak jako my dnes a Adamovi místo jablka vlepila pusu, mohlo všechno být jinak. Každý pátek bychom se na jejich počest líbali a zalíbilo by se nám to tak moc, že bychom ten pěkný zvyk rozšířili na všechny ostatní dny v týdnu.

Nevím, jestli se mi touto hlubokou úvahou podařilo rozptýlit zcela vaše obavy z pátku třináctého, ale možná vám líbání zachutná a stane se lékem na všechny neduhy, a ne jen pověry. Jen nepodceňujme sílu myšlenek, když si totiž něco moc přejeme, mohlo by se nám to i splnit.

„Když pusa je má a je taky tvá
zastaví čas i dech, je v ní závrať nekonečná.
Ta pusa je víc než záblesk a šajn,
ať si nám svět hříšky sčítá nám je teď fajn.“

polibek

Reklama