Kolikrát vás někdo naštval tak, že jste mu přály všechno nejhorší? Možná jste ho dokonce proklely a možná je vám to teď líto, protože kletba skutečně působí…

kletba

Honzovi zkrachovala restaurace. Podnik, který si čtyři roky slibně vedl bez dluhů, a kam se lidé rádi vraceli, najednou zel prázdnotou. Jako když udeří blesk z čistého nebe, šly tržby dolů, hostů ubývalo a Honzovi bylo jasné, že je zle. Po roce marného boje se rozhodl své milované „hospodské“ dítko a splněný sen prodat poslednímu dobrému zájemci. Z podnikatele se stal číšník, který si přivydělával tam, kam dříve chodíval jako host. Mohlo by se zdát, že ho zkrátka, jak už to občas v životě chodí, štěstěna na chvíli vyšoupla z výsluní. Jenže jeho úpadek rozhodně nebyl výplodem nešťastných náhod či špatně postavených hvězd, jak si sám Honza myslel a jak si vlastně myslí dodnes.

Dvakrát prokletý

Za vším stála jeho zhrzená manželka Jana. Po pětiletém vztahu a po necelém roce manželství ho totiž přistihla in flagranti s jednou z jeho lacině vyhlížejících servírek. Pláč, slzy, výčitky a nakonec… kletba.
“Proklínám tě, ty zmetku! Zrádce! Přeju ti jen to nejhorší! Ať ti zkrachuje ten tvůj pajzl, ať nemáš prachy a ať dřeš až do smrti bídu i s tou svou malou běhnou!“ řvala Jana na svého záletného manžela, když si z jejich společného bytu balil věci a stěhoval se k milence. Alespoň tak mi to později vyprávěla. Byla v afektu, kdo by nebyl? Jenže Jana také věří kartám, astrologii a všem těmto věcem, které třeba mně připadají nepochopitelné. Ve svém hněvu se tehdy nesmířila jen s tím, že manžela proklela jednou, ale pořádnou kletbu vůči němu vyslovila ještě jednou o samotě, přičemž mu prý poslala co možná nejvíc negativní energie. Výsledek?

Funguje to...

Jsou to už dva roky a její manžel nemůže zavadit o dobrou práci. Poté, co mu zkrachovala restaurace, opustila ho milenka a přišel o střechu nad hlavou, se protlouká, jak se dá.
“Je to neuvěřitelné, ale ta kletba asi vážně funguje,“ přemýšlela nedávno Jana nahlas. Dohánějí ji prý výčitky svědomí. Navíc se dobře necítí ani ona sama.
“Cítím kolem sebe něco negativního. Od doby, co jsem se s Honzou rozešla, se mi nedaří s nikým seznámit, jako by se mi chlapi vyhýbali, nechápu to,“ říká. Kletbu by prý chtěla zrušit, ale zatím se jí to nedaří. Teď se prý bojí, že už to tak zůstane.
“Nechci žít s pocitem, že jsem někoho uvrhla do chudoby, i když si to možná trošku zasloužil, a sebe možná připravila o vážný vztah,“ tvrdí Jana. „Honzovi jsem už odpustila a věřím, že právě odpuštění je klíčem k prolomení kletby,“ myslí si a dodává: „Pokud se věci nezmění, budu muset požádat někoho o pomoc.“

Čtěte také:

Reklama