Prodal jsem část našich pozemků a koupil za ně dva byty ve městě – budou se pronajímat za slušné peníze,“ oznámil Aleně jednou její otec jen tak mimochodem, když byla u rodičů na návštěvě. Čekala, jak jeho řeč bude pokračovat, ale to, co slyšela, ji úplně vykolejilo.

Doufala, že se doví, že si rodiče dopřejí na stará kolena trochu luxusu. Budou třeba cestovat nebo si zaplatí nějakou pomocnici s hospodářstvím a v domácnosti, nebyli už nejmladší. Celý život prý hodně pracovali a ještě se starali o rodinu mladší sestry, která se ani ve svých třiceti neodpoutala od rodičovského hnízda. „Bydlela se svými dětmi v druhém patře jejich domu, které pro ni speciálně přistavěli, a užívala si poklidného života. Dost pochybuji, že by našim přispěla třeba jen na energie či tu již zmíněnou přístavbu,“ dodává s hořkostí mladá žena, jež vedle své hlavní práce chodí ještě každé ráno uklízet do jedné firmy a po večerech ještě doučuje žáky, kterým to rodiče zaplatí.

Splácíme hypotéku, a přitom chceme jezdit na dovolené a vyrazit sem tam za kulturou či sportem, vzít syna v zimě na lyže a v létě k moři,“ vysvětluje Alena, proč oba s manželem tolik pracují. Přiznává, že tajně doufala, že jim rodiče na splátky časem trochu přispějou a pomohou nebýt zadluženi skoro celý život, když mladší sestru s jejími dětmi prakticky živí. Ale evidentně se tak nestane.
 
Oba koupené byty nechali rodiče napsat na mou sestru, kompletně je vybavili a zařídili nájemníky, kteří jí tak zajišťují pravidelný bezpracný a velmi nadstandardní příjem,“ říká téměř neslyšně Alena, která dlouho nemohla pochopit, proč se tato nespravedlnost stala.
 
A tak se při jedné návštěvě prostě zeptala. Co se dozvěděla? „Tomu neuvěříte! Prý my s manželem máme peněz dost, ale chudák sestra nemá štěstí na práci, ještě nikdy si prý nenašla takovou, která by ji dokázala dobře uživit,“ odfrkne si zklamaná žena, která na rozdíl od své sestry nikdy nic nedostala zadarmo a na vše si musela prostě vydělat. A ani ve snu by ji nenapadlo si kupovat přehnaně drahé značkové oblečení, v kterém se teď její sestra po vesnici předvádí.  
Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Přečtěte si také

Reklama