64d4ae5f9957dobrazek.png

Už i naše společnost si čím dál víc uvědomuje, že kvalitní život zahrnuje nejen profesní úspěchy, ale také harmonii vnitřního světa, a tak i u nás postupně vzniká inspirativní trend ve vývoji projektů, které propojují technologie, duševní pohodu a osobní rozvoj. Tyto projekty, aplikace a platformy nám umožňují efektivněji plánovat a relaxovat, ale také posilují naši schopnost nalézt rovnováhu mezi hektickým tempem života a péčí o vlastní blaho. Pojďte se s námi podívat na tři z nich, které pod taktovkou talentovaných podnikatelek pomáhají rozvíjet naši „self-care“.

Ženy v technologiích
Vladěnu Steinovou, Lenku Titovou a Martinu Staimmer pojí dvě hlavní věci – jdou si za svým snem a pro jeho naplnění se účastní unikátního programu Women in Tech. Letošní druhý ročník projektu Hospodářské komory a společnosti Huawei zaměřený na individuální vzdělávání žen, jejichž podnikání se snoubí s technologickým segmentem, posouvá devět úspěšných startupistek na novou úroveň v jejich podnikání. Pod vedením expertů z odvětví technologií i byznysu pokořují své vlastní hranice a rozvíjejí zajímavé iniciativy, které pomáhají nám všem.

Jógou ke zdraví a duševní pohodě
Populární cvičení na protahování, zpevnění a posílení těla je staré jako lidstvo samo. Józe se v dnešní době pravidelně věnuje více než 300 milionů lidí po celém světě a i v Česku počet zájemců o benefity spojené s jógou každoročně narůstá. Nabídka i poptávka je v tomto odvětví vysoká, ne vždy se ale vzájemně potká. Právě to se rozhodla vyřešit Martina Staimmer se svou platformou ZEN SPACE. Ta pomáhá lidem, kteří praktikují a nebo chtějí praktikovat jógu, najít si lektora a lekce, které jim budou dle náročnosti a životního stylu vyhovovat. Zároveň nabízí prostor lektorům, aby byli vyhledatelní, zaplnili kapacitu svých lekcí a mohli se tak jógou co nejlépe uživit.

Bez technologií, by dle Martiny portál nikdy nemohl vzniknout. „Díky technologiím nabízíme jógujícím a lektorům rezervační a platební systém pro lekce a kurzy, nebo možnost uložit si preference jógových stylů, dnů a časů a dostávat notifikace o nově vypsaných událostech,“ říká talentovaná účastnice Women in Tech a doufá, že na konci vzdělávacího programu bude její projekt ve fázi, kdy bude možné provést re-launch portálu s vylepšeným byznysovým a marketingovým plánem spolu se silným obchodním partnerem či investorem.

Zušlechťování těla, duše a mysli se věnuje také Vlaďka Steinová, která více než 15 let působila na vysokých pozicích v Praze a v zahraničí a nyní si plní svůj vysněný projekt Prana Your Way. Ten je zaměřen na jógu a fasciální fitness a učí zaneprázdněnou společnost jak cvičit, dýchat a relaxovat i v časově omezených podmínkách. Vlaďčinou motivací pro účast v programu byla mimo jiné šance urychlit rozjezd a zvýšit dopad jejího online businessu zejména díky odborné podpoře a networkingu. V současné době je také účastnicí projektu AWE (Academy for Women Entrepreneurs) organizovaném BPWCZ s podporou ambasády Spojených států amerických a podle ní je existence podobných programů zacílených pouze na ženy velmi důležitá. Mimo jiné i z toho důvodu, že by měly být ženám poskytovány stejné šance v oboru, který je obecně spojován s muži.

64d4aea249314blobid0.png
Foto: Martina Staimmer / Vlaďka Steinová / Lenka Titová

Za službami spontánně a bez starostí
Masáže, pedikúra, ale také tábory pro děti či vzdělávací školení – služby, které nám přináší relax, odpočinek a zábavu většinou bývají dlouhodobě obsazené a jen málokdy je lze zabookovat na poslední chvíli. Nezřídka však na poslední chvíli dochází k jejich zrušení ze strany zákazníka. Pro takové případy je tu platforma Volný termín podnikatelky Lenky Titové, která nabízí volné, zrušené a last minute termíny poskytovatelů služeb hledajícím zájemcům. Jen několik kliknutí stačí k tomu, aby zákazník na jednom místě našel a objednal službu podle svého přání a už krátce na to se oddával příjemným zážitkům.

Mladá podnikatelka pracuje s na míru psanou webovou aplikací a svůj projekt se snaží udělat technicky a technologicky co nejefektivnější. „Ráda bych vedla hovory se zkušenými podnikateli, kteří by mi řekli, co si o projektu myslí, jak by postupovali a co by zkusili,“ vysvětluje svůj zájem o účast v programu. Zároveň také věří, že po jeho skončení se rozroste databáze jejích klientů ze strany zákazníků i služby nabízejících podniků.

Women in Tech je speciální vzdělávací program Výzkumného ústavu pro podnikání a inovace (VUPI) Hospodářské komory České republiky a společnosti Huawei.

Účastnice byly do letošního druhého ročníku programu vybírány na základě spojitosti vlastních projektů s hlavními pilíři iniciativy společnosti Huawei TECH4ALL, kterými jsou vzdělávání, životní prostředí, zdraví a rozvoj.

Program bude probíhat do prosince tohoto roku.

Reklama