Čtvrtý ročník Women´s Challenge je opět nabitý odvážnými ženami, které spojuje jeden cíl, a to uběhnout půlmaraton či dokonce maraton. Důvody, proč toho chtějí dosáhnout, jsou různé a občas nahánějí doslova husí kůži. Tyto dámy ale nechtějí před svými nepříznivými osudy utéct, naopak se jim chtějí postavit čelem a díky běhání se stát silnějšími a odolnějšími.

womens challenge

Projekt Women´s Challenge pořádá Prague International Marathon již čtvrtým rokem s jasným cílem. „Chceme prostřednictvím příběhů našich finalistek motivovat další ženy k běhání. Ukázat jim, že právě běh jim může dodat sílu, sebevědomí a možnost dosáhnout cíle, který pro ně bývá velkou životní výzvou.“ vysvětluje smysl projektu jeho koordinátorka Martina Kozáková.

Skladba finálové dvanáctky je různá, jsou zde svobodné bezdětné slečny i čtyřnásobné maminky, ženy po úrazech, těžkých nemocech či s vrozenými vadami nebo ženy, které chtějí jen změnit svůj životní styl, zhubnout či přestat kouřit.

Při jejich prvním setkání, které proběhlo 21. ledna 2013 na pražském Strahově, si kdekdo mohl říct, že se tyto ženy znají několik let. Přitom se jen spojily prostřednictvím sociální sítě a navzájem se tak podporují ve svých trénincích. Gazelky, jak si začaly říkat, drží od počátku při sobě.

„Už jsem běžela třikrát půlmaraton v rámci RunCzech běžecké ligy, moc se mi líbí atmosféra těchto závodů. Ale vždycky jsem tam sama. Kolikrát se mi chce na startu brečet. Pak ale pustí Vltavu a já prostě běžím.“ popisuje Katka Králíčková, která, stejně jako její kolegyně, byla šťastná, že byla vybrána do Women´s Challenge a nepoběží tak už nikdy sama.

womens challenge

Ve strahovské nafukovací hale si Gazelky zaběhly pod dohledem trenéra Miloše Škorpila výkonnostní Cooperův test na 12 minut. Zanedlouho je čeká vstupní zdravotní prohlídka v Institutu sportovního lékařství, pod jehož dohledem budou po celou dobu účasti v projektu. Na dalším setkání, které je plánováno na začátek března, obdrží běžecké oblečení a boty od společnosti adidas. Po celou dobu získávají podrobný tréninkový plán, kterého se již nyní poctivě drží a který je dovede k vysněné životní metě. Výhra pro vítězku, pronájem vozu Volkswagen, je jen třešničkou na dortu, největším vítězstvím pro účastnice Women´s Challenge 2013 je především překonání sama sebe.

Celé příběhy a profily finalistek Women’s Challenge 2013 naleznete na www.pim.cz/zeny.

RunCzech běžeckou ligu 2013 tvoří tyto závody:

Hervis 1/2Maraton Praha (6. dubna)

Volkswagen Maraton Praha (12. května)

Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary (25. května) – novinka 2013

Mattoni 1/2Maraton České Budějovice (8. června)

Mattoni 1/2Maraton Olomouc (22. června)

Grand Prix Praha (7. září)

Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem (15. září)

a hostující Medzinárodný maratón mieru Košice (6. října)

Reklama