5ad47de2eacf9obrazek.png
A kdo patří mezi dvacet šťastných výherců, kteří získají krásnou kuchařku?

 • Labus
 • Bleblemcy
 • Hana Valešová
 • Rmarci
 • 1949
 • Martaaaa
 • Řeřicha
 • Bednarova.Hanca
 • Setury
 • Pelsikova
 • Asedita
 • Stickr88
 • Brody
 • Mechanik
 • Karla K.
 • Simkru
 • Nikolka13
 • Kožíšek
 • Jannis
 • Kive29

Přinášíme vám prvních pět krásných příběhů našich čtenářů a čtenářek, kteří získávají kuchařku Lahodná jídla z jednoho hrnce.

Kniha obsahuje 70 receptů na těstoviny, šťavnatá masa v hustých omáčkách i lehká zeleninová jídla, která vám poskytnou mnoho inspirace pro každou příležitost.

Přečtete si příběhy prvních pěti vybraných výherců:

Kive29
5ad47e00024e0obrazek.pngMěli jsme sporák MORA. Byla 60. léta, babička měla slepičky a ty snášely vajíčka a my se sestrou v jednom týdnu babičce sebraly dvě vajíčka a chtěly jsme si je uvařit naměkko (bylo nám 7, 10 let) a jen jsme okoukaly po mamince dát vodu, vejce a trochu soli. Vše jsme udělaly, daly vařit a těšily se na dobrotu. V tom na nás kamarádi zazvonili, ať si jdeme ven hrát. Převlékly jsme se a utíkaly za kamarády.  Vajíčka se vařila a my byly s kamarády na louce. Asi po dvou hodinách jsem si vzpomněla na vajíčka. Utíkala jsem domů, a když jsem otevřela dveře, mlha přede mnou, mlha za mnou, šedé záclony, smrad a co hlavní, kastrůlek celý černý a vajíčka nikde.... Byla vystřílena za sporákem. Leželo tam cosi černého. Dostaly jsme se sestrou na zadek a měly jsme také k tomu „zaracha“! Nesměly jsme týden ven, a to byl trest, když venkovské holky nemohly jít za partou kamarádů. Maminka měla co dělat, aby se zbavila zápachu a černého kastrolu... Maminko, (už tady s námi není) vzpomínáme na to často!

Řeřicha
Tento příběh se mi stal už skoro před čtyřiceti lety. Měli jsme krátce po svatbě a já vařila na plynovém sporáku MORA, který jsme dostali od rodičů jako svatební dar. Na krku jsem měla zlatý řetízek s přívěškem. A najednou mi na sporák spadl z toho řetízku přívěšek, nebylo by na tom nic zvláštního, ale ten řetízek zůstal na krku zapnutý a nepoškozený, a i přívěšek nebyl poškozený. Ten řetízek mi má kmotřička půjčila na svatbu, jelikož nevěsta má mít něco půjčeného pro štěstí. Po svatbě, když jsem ho chtěla kmotřičce vrátit, mi řekla: „Teď si ho nech pro štěstí, ať máš na mě památku.“ V tom okamžiku jsem tušila, že se něco muselo stát… Obvolala jsem rodiče, manžela, a nakonec i ostatní příbuzné. Bohužel jsem se dozvěděla, že kmotřičku odvezli do nemocnice a zdravotně je na tom velice špatně. Od té doby, co jsem zavěsila přívěšek na řetízek, se to už nikdy nestalo. Na kmotřičku vzpomínám s láskou a ten řetízek mi určitě přinesl štěstí v životě. Mám krásnou rodinu a teď i čtyři vnoučata a té nejstarší Emičce jsem řekla, že až se bude vdávat, tak ten řetízek dostane. A ten plynový sporák vydržel celých 25 let a navařila jsem na něm spoustu dobrot. A i další, tentokrát kombinovaný sporák, je Mora.

Hana Valešová
Někdy v polovině sedmdesátých let jsem jako pubertální holka musela pomáhat mámě s vařením, a hlavně se učit nějaké základy, abych si prý odnesla něco praktického do života. Šíleně mě to nebavilo, a když jsem zůstala sama, strčila jsem něco s kastrolem na hořák, který i přes časté čištění trysek skoro nehořel a jen tak poblikával. Asi po půlhodině přišla máma, že už by to pomalu mohlo být hotové. Samozřejmě se skoro nic nedělo, a tak začala řvát, aby to čert spískal. Najednou zhasnu věčný plamínek, ve sporáku něco bouchlo a hořák se rozhořel jasným plamenem, a už to tak zůstalo natrvalo. Máma řekla, že kdyby věděla kam, tak že čertovi donese snad i kytku. Přesně za týden něco zašramotilo a z okenice spadla ochranná síťka a z místnosti nám odletěl kanárek. Vyběhli jsme na zahradu a on seděl na keři planých růží. Šťastně jsme ho chytili, a když jsme ho sundali, zjistili jsme, že seděl na červené růži s přirostlými dvěma červenými růžky, která tam předtím nebyla. A pod keřem byla hromádka sazí. Věřte – nevěřte.

K.K
Můj krásný sporák MORA byl svědkem a účastníkem nečekaných milostných hrátek s kamarádem a opravářem pračky. Je to jako z „Bakalářů“. Bylo mi 30 a rozbila se mi pračka. Přišel můj kamarád, který opravoval pračky a dal se do opravy. Když skončil, sedli jsme si v kuchyni a otevřeli si víno, protože jsme se dlouho neviděli. Najednou jsem mezi řečí zjistila, že mi pod stolem hladí koleno a bere mne za ruku. Nebyla jsem vůbec proti, celé to nějak příjemně vyplynulo. Dostali jsme na sebe chuť přímo v kuchyni. Začali jsme se líbat, stála jsem opřená zády ke sporáku. Pak kamarád zavřel víko sporáku, aby mne netlačily plotýnky, vyzvedl mne a posadil na sporák. Pak se stalo všechno, bylo to krásné, můj sporák byl němým spiklencem naší slasti. Když si na tuto historku vzpomenu, ještě po letech na sporák spiklenecky mrknu.

Pelsikova
Vlastníme s manželem vestavěnou troubu a varnou desku MORA. Řeknu vám, ta už leccos zažila: poškrábaná, pomlácená, ale to není všechno. Asi třetím rokem vyrábím domácí svíčky z palmového vosku, na plotně rozehřívám vosk v “kbelíku„ - musí se hlídat, jinak se vosk při 150 °C začne nebezpečně zahřívat, doutnat a může pak začít hořet. Jednou jsem si tak dělala svíčky, rozehřívám vosk a v tom mi někdo napíše na počítači. Sednu si do obýváku a odepisuji (ano, zapomněla jsem, co jsem před tím vůbec dělala). Asi po deseti minutách říká manžel: „Ty, tady něco smrdí!“... A já: „Hmmm“... Za chvilku se situace opakuje: „Tady se něco pálí, tady něco k****a hoříííííííííííí“... A už manžel letěl a hořící hrnec se snažil uhasit, dobrovolný hasič zase v akci. Dým v celém bytě, prasklé dva talířky (při snaze udusit oheň) a samozřejmě jsem si vyslechla, co mi patřilo. Od té doby si dávám hodně pozor (stačila ještě chvilka a stala by se opravdová katastrofa) a neodcházím. To ovšem také nepomáhá, naposledy jsem vylila celý hrnec modrého vosku na varnou desku a její okolí, škrábání bylo opravdu dlouhé. Kdyby mohly spotřebiče MORA mluvit, určitě by se od nás chtěly odstěhovat (smích).

Výhercům srdečně blahopřejeme a v dalším článku se můžete těšit na další nádherné příběhy!

Příběhy z této soutěže budou předány zástupcům značky MORA, která je hlavním partnerem soutěže, takže si je můžete přečíst i na sociálních sítích značky MORA. 
5ad4a7cd70bacobrazek.png

Přečtěte si, kdo se stal výhercem hlavních cen od značky MORA:

Vaše příběhy se značkou MORA: Vybrali jsme výherce!

Uložit

Reklama