V minulém článku jsme vás seznámili s novým projektem Rexperiment, který vznikl pod záštitou značky Rexona. Zástupci tohoto projektu mne oslovili s tím, zda bych nechtěla být jednou ze 16 ambasadorů. Měla jsem radost, protože Rexonu mám ráda, takže jsem s úsměvem souhlasila. Navíc, byla jsem zvědavá, čeho se bude ambasadorství týkat.

Článek, ve kterém jsme vás s projektem seznámili, najdete zde: Rexona s projektem Rexperiment dokazuje, že jsme aktivnější, než si myslíme

Odhalení přišlo záhy. Sice jsem aktivní, věnuji se dost pohybu a zejména mne baví běh a běhám moc ráda, ale nevěděla jsem, k čemu svůj výkon mohu přirovnat. S čím bych se mohla poměřit, s jakou jinou činností.

Klára Křížová

Všichni ambasadoři, kteří se Rexperimentu zúčastnili, udělali stejnou věc. Díky sdílené aplikaci a aktivnímu náramku se po jeho aktivaci do aplikace zapisovala veškerá naše aktivita. Jednalo se o aplikaci a náramek Jawbone UP. Ten zaznamenával každodenní pohyb, stravování i kvalitu spánku. Náramek sledoval ušlé kroky, vzdálenost, spálené kalorie i poměr aktivně a pasivně stráveného času. Naměřené výsledky pak byly porovnány s nejrůznějšími náročnými aktivitami a konzultovány s odborníky. Vznikla tak srovnání běžných aktivit s těmi na první pohled nedosažitelnými.

Po třech týdnech došlo k shrnutí našich společných výsledků, které byly hodně překvapivé. Tak třeba já často běhám, pravidelně průměrně kolem sedmi kilometrů 3x až 4x týdně, chodila jsem po nákupech, každý den jsem vyšla a sešla naše chody v domě, kde bydlíme, do třetího patra, šla jsem jednou cestu domů z práce podél řeky, což mám kolem 5 km… (tak to bylo v době, kdy náš sběr aktivních dat probíhal). Také jsem díky dovolené byla na náročném horském výstupu ve vedru v tropech. Jak jsem dopadla ve srovnání s jinými činnostmi? Jaký byl můj výkon? Podívat se můžete zde.

Klára Křížová

Díky naměřeným hodnotám jsem se dozvěděla, že moje každodenní chůze do schodů v domě, kde bydlíme, je za měsíc srovnatelná s výstupem až na vrchol Eifelovky. Když umyju okna v našem rozlehlém bytě, je to, jako bych uplavala kilometr. Když běhám každý druhý den 7 km, je to, jako bych jednou za 4 měsíce uběhla celou délku Vltavy.

Tak to mě vážně mile překvapilo. Nyní jsem po nemoci a nemůžu delší dobu běhat. Už se ale těším, jak na konci května vyběhnu do přírody, na cyklostezku kolem Vltavy nebo polními cestami na Karlštejn. Jak už jsem celá nabuzená, vymýšlím si výzvy. To mě baví a těším se!

Jak to mají ostatní ambasadoři? Dozvíte se v dalším článku!

Pokud chcete, podívejte se na aktivity a srovnání ostatních na www.rexperiment.cz

RExona

Boxík: Antiperspiranty Rexona s technologií MotionsenseTM: čím více jste v pohybu, tím lépe funguje

Rexona

Protože se každý z nás hýbe vlastně neustále, je důležitý i správný výběr ochrany proti pocení. Antiperspiranty Rexona vybavené speciální technologií MotionsenseTM zajistí suché podpaží i během velmi náročného dne. MotionsenseTM obsahuje mikrokapsle, které se usadí na povrchu podpaží a pozvolně uvolňují vůni. Princip je jednoduchý, při každém pohybu se prolomí speciální mikrokapsličky, které vypustí vůni a díky tomu se budou uživatelé cítit svěží a chránění po celý den. Čím více jste v pohybu, tím lépe antiperspirant funguje. „Výsledky projektu Rexperiment nám potvrzují, že jsme všichni aktivní a je tedy důležité používat antiperspirant, který se aktivuje při pohybu a dokáže poskytnout stálou ochranu před pocením,“ uzavírá Lucie Laštovičková, Brand Building Junior Manager značky Rexona.

Reklama