Zdravotní a mentální postižení znesnadňuje řadě lidí každodenní život. Od roku 2003 proto pomáhá mladým handicapovaným sportovcům projekt Emil. Za tu dobu získal Emil s pomocí řady partnerů téměř dvanáct milionů korun a udělal radost tisícům mladých handicapovaných sportovců.


K pomoci se mohou připojit i zákazníci prodejen Albert a Hypernova. Každým zakoupeným balením vícezrnného chleba „4Aktiv pro vyváženou stravu“ prospějí nejen svému zdraví, ale přispějí i na benefiční fond Emil. Chléb 4Aktiv lze zakoupit pouze v supermarketech Albert a Hypernova.

Příspěvek, který Emil obdrží, umožní mladým sportovcům s handicapem zlepšit podmínky pro své sportovní aktivity. Pohyb a sport je pro ně nesmírně důležitý, protože jim pomáhá nalézt smysl života a rozvíjí jejich osobnost.

 

Ti nejtalentovanější dostanou díky příspěvkům zákazníků prodejen Albert a Hypernova šanci reprezentovat Českou republiku na paralympijských hrách. „Lidé si často neuvědomují, jak je sport v každodenním životě důležitý. Dvojnásob významný je pro handicapované. Když dáváme dětem a mladým lidem možnost sportovat, je to víc, než si umíme představit. Dáváme jim příležitost užít si život,“ říká Emilův patron, herec a moderátor Jan Kraus.

 

Benefiční projekt Emil přispívá na sportovní aktivity 7 300 handicapovaných dětí a mládeže ve věku od pěti do dvaceti tří let se všemi druhy postižení. „Neomezujeme naše aktivity na nějakou konkrétní skupinu postižených. Sport se totiž týká všech stejně. I těm s nejtěžším postižením můžeme prostřednictvím sportu přinést radost do života, protože všichni si zaslouží naši plnou pozornost,“ říká vedoucí benefičního projektu Emil Dana Hrdinová.

 

Na projektu Emil se podílejí vedle supermarketů Albert a Hypernova také další firmy. Výrobu směsi na pečení chleba obstarává firma Zeelandia, pečení chleba v té nejvyšší kvalitě garantují Delta pekárny.

O přidělení peněz rozhoduje Správní rada Emila ve složení: paralympionik Pavel Čech, herec a moderátor Jan Kraus a za Český paralympijský výbor Juraj Groch a František Janouch.


 Jo, jsem pro. I když je způsob sebeprezentace některých velkých firem a obchodních řetězců poněkud nechutný (například o sbírání Bertíků si myslím své), cokoliv, co pomůže lidem usnadnit život, má svůj smysl. Kromě toho, vícezrnný chleba je mňam :-)

 

Třetí soutěžní slovo: lodička

Reklama