5d95bacd87791obrazek.png

Dobré rady před cestou

Pokud se budete chtít do studií vypravit mám pro vás pár dobrých rad. V první řadě si musíte koupit lísky a v žádném článku jsem se nedočetla, že si je musíte koupit s měsíčním předstihem. Kupovala jsem je dvacet dní předem a měla jsem opravdu velké štěstí. Na webu byly poslední dva.

5d95f3e109588obrazek.pngV centru Londýna je obchod na Charing Cross (House of Spells), kde můžete zainvestovat třeba do hábitů nebo hůlek, se kterými v prostorech studií můžete chodit. Přímo na místě je sice také obchod, ale ceny jsou tu o něco málo vyšší. Nejlevnější Harry Potter suvenýry pořídíte v Primarku, kde je kouzelníkům věnovaná celá jedna část pobočky.

Do Warner Bros Studios se budete dostávat tak, že ze zastávky vlaku Euston pojedete na nádraží Watford Junktion. Jen dejte pozor, abyste nenastoupili do osobáku, který jede 40 minut. Rychlík jede zhruba 15 minut. Na zastávce hledejte double decker autobus polepený tematikou Harryho Pottera. Zpáteční lístek stojí 4 libry pro jednoho.

Pokud máte vytištěné vstupenky nemusíte už chodit k okénku, kde je vydávají. Jestli jste zapomněli, stačí zde říci kód vstupenek, který najdete v e-mailu. Potom musíte projít skrz kontrolu kovů a dále už se můžete vydat po vlastní ose. Největší část ateliéru tvoří hangár, který je po obvodu obklopený různými částmi interiérů (které jsou obehnány provazem a smí se jen dívat) z filmu a uprostřed najdete rekvizity, ale i sochy či kostýmy. Můžete si zde vyzkoušet, jak se přivolává koště, let na koštěti před zeleným plátnem a posléze si zakoupit fotografii, na které hrajete famfrpál.
5d95bb055ba6eobrazek.png
5d95bba233b19obrazek.png
Já jsem se však nejvíce těšila na místnosti, ve kterých se budete cítit, jako byste byli přímo v ději. Takových je zde jen pár. Ohromeni budete z Velké síně a Gringotovy banky, která byla vystavěna dokonce ve dvou provedeních – před z ničením a po zničení, kde se vám bude tajit dech z draka na plátně, který působí, jako by šel přímo k vám. K zahození není ani Zapovězený les či nástupiště 9 a 3/4, kde sice stojí Bradavický expres a jeho interiéry si můžete prohlédnout, ale fronta je tu taková, že vás přejde chuť.
5d95bc1a85c39obrazek.png
5d95bc2f7f708obrazek.png

Co nedoporučuji

Rozhodně zbytečně neutrácejte a především ne za máslový ležák, který si můžete koupit s ošklivým plastovým čtvrtlitrem za 6 liber, nebo bez něj v plastovém kelímku za 4 libry. Chutná jako sodovka s vanilkovou zmrzlinou a není o co stát. Stejně tak nemusíte čekat frontu na to, abyste si sedli do naaranžovaných kupé Bradavického expresu, kde se promítá krátký film. Také nedoporučuji těšit se na Příčnou ulici, která je jedním z největších lákadel. Bohužel se tady nebudete cítit jako v autentickém prostoru, krámky jsou zavřené a je zkrátka poznat, že je to jen na oko a grafika po natočení dotvořila své.
5d95bb1c0e377obrazek.png5d95bb898c311obrazek.png
Jinak byla návštěva studií nezapomenutelným zážitkem. Peněženka sice dostala zabrat, ale i tak to stálo za to.
5d95bcc2b77cdobrazek.png

Baví vás Harry Potter? Zkuste se otestovat v našem kvízu.

S abrakadabra si nevystačíte. Vyznáte se v kouzelnickém světě?

Reklama