Projekt Simply for SIMPLE vyzval již potřetí studenty Ateliéru designu oděvu a obuvi Vysoké školy uměleckoprůmyslové v rámci semestrální práce k vytvoření modelů inspirovaných zákazníky a módou concept storu SIMPLE.

 

satyA jelikož letos je soutěž součástí multimediálního projektu Bohemia muzikanta Jiřího Buriana, zadáním bylo také pozvednout módní kolekcí českou tradici.

„O soutěž je rok od roku mezi studenty větší zájem a každý rok se také zlepšuje úroveň prací. Studenti pochopili, že tato soutěž, v jejíž porotě je Karolína Kurková, jim může otevřít leckteré dveře i v zahraničí. Je to pro ně prestižní akce a z jejich přístupu je cítit větší drive, snaha a odpovědnost,“ říká Lukáš Loskot, kreativní ředitel SIMPLE. Podle Liběny Rochové projekt umožňuje studentům zažít, jaké to je být v pozici hotového návrháře: „Studenti pracují na zadání, kdy musí skloubit svou vizi s reálnou módní zakázkou,“ konstatuje.   

Čestným hostem poroty byla letos opět topmodelka Karolína Kurková, která se o tvorbu začínajících návrhářů dlouhodobě zajímá. V porotě také stejně jako loni zasedla šéfredaktorka časopisu Elle Andrea Běhounková, majitelka společnosti Carollinum a butiku SIMPLE Tamara Kotvalová a kreativní ředitel SIMPLE Lukáš Loskot, letošními nováčky v porotě byli designérka Lucie Koldová a fotografové René a Radka.

Navzdory vysoké úrovni přihlášených prací rozhodla porota téměř jednomyslně. Vítězkou se stala studentka 4. ročníku Kateřina Plamitzerová, která okouzlila něžnou kolekcí průsvitných řasených šatů. Porotu zaujala její práce především barvami a střihovým zpracováním s netradičním využitím řasení látky. Kromě příležitosti vystavit svůj model v SIMPLE a vejít v povědomí veřejnosti, získává vítězka letenku do Paříže, kde v rámci podzimního týdne módy zhlédne přehlídku jedné z prestižních značek zastoupené butikem SIMPLE.  

Fotoalbum

Reklama