To, jak brýle během dne vyměňují, může způsobovat další problémy. Právě proto byly vyvinuty progresivní brýlové čočky, které umožňují dobré vidění na jakoukoli vzdálenost a ušetří vám střídání jednotlivých brýlí a neustálé nošení druhých brýlí s sebou.
5d1c9afd452f4obrazek.png

Progresivní brýlové čočky

Progresivní brýlové čočky velmi dobře kompenzují efekty horší akomodace oka (horší přeostřování z dálky do blízka), které není schopno zajistit dobré vidění do dálky i do blízka. V této situaci oftalmolog/optometrista obvykle diagnostikuje presbyopii, což vyžaduje každodenní používání brýlí na čtení. Během nošení progresivních brýlových čoček budeme vždy dobře vidět bez toho, abychom museli nahrazovat jedny brýle druhými.

Co je presbyopie

Presbyopie je odborný název pro stav, kdy oko ztrácí schopnost zaostřovat. Jde o běžný projev u lidí po 40. roce života. Není to nemoc ani vada zraku. Čočka v oku začíná v tomto věku ztrácet svoji pružnost a není schopna měnit svoji lámavost tak, jako dříve. Presbyop například není schopen číst tak pohodlně jako dříve, protože oko neschopné zaostřit vytváří rozmazaný nejasný obraz. Počínající presbyopii bude každý ještě chvíli přemáhat. Pokud nezačneme řešit tyto drobné obtíže včas, přinese nám to potíže v podobě bolesti očí, nadměrné únavy z práce do blízka, u citlivějších osob se může rozvinout migréna. Pomoc je jednoduchá – pořídit si brýle na čtení, případně brýle, které vám zajistí zrakový komfort při všech aktivitách.

5d8379b1382aaobrazek.png

Jaké brýle si pořídit

V očních optikách budete zasypáni množstvím návrhů a doporučení. Jak se v těchto nabídkách vyznat? Jednoduše. Určete si své priority a řekněte si, na co chcete brýle používat.

Chcete brýle používat výhradně na čtení knih?

Pokud chcete nosit brýle výhradně na čtení, zvolte jednoohiskovou čočku. Jednoohniskové čočky se používají ke korekci refrakčních vad, kdy se dioptriemi nahrazují nedostatky optického aparátu. Se správnou korekcí vykonává oko všechny přirozené funkce bez obtíží. V případě presbyopie jsou používány jednoohniskové čočky jako jednozónové. To znamená, že jsou využívané pro danou konkrétní vzdálenost.

Potřebujete obsáhnout při své činnosti text a počítač?

Pro ty, kteří potřebují vidět do blízka a zároveň na střední vzdálenost, jsou vhodné degresivní brýlové čočky (kancelářské). Umožňují pozorování v zónách na střed a do blízka. Zrak je podporován tak, aby nedocházelo k nadměrnému zatížení. Na konci pracovní doby budou vaše oči uvolněné a celý den upočítače prožijete bez zbytečné zátěže.

Potřebujete univerzální brýle, protože jste aktivní člověk, čtete, řídíte auto, pracujete na počítači a nechce se vám neustále hledat brýle pro každou tuto činnost?

5d1c9aa37dce8obrazek.png

Pokud jste na tuto otázku odpověděli ano, pak jsou pro vás vhodné progresivní brýlové čočky. V některých případech se setkáte i s nabídkou čoček multifokálních. Nejde o jinou nabídku, ale jen o používání staršího názvu pro tuto čočku. V každém případě vám bude vyrobeny progresivní brýlové čočky. Umožňují pozorování objektů ve všech vzdálenostech plynule bez skoku obrazu. Z estetického hlediska není předěl mezi dioptrickými hodnotami vůbec patrný. Jsou nejlepší volbou pro osoby, které potřebují vidět kvalitně na všechny tři zóny a to i v případě, že do dálky dioptrické hodnoty nepotřebují. Osoba využívající výhod progresivních brýlových čoček může bez rušení řídit auto, pohodlně vidí palubní desku i navigaci a bez zbytečné výměny brýlí může i číst.

Trápí i vás problémy se zrakem? Objednejte se na měření zraku ještě dnes. Více informací naleznete zde.
5d11e4cfbb84bobrazek.png

Reklama