Ivan Trojan, David Suchařípa, Jan Koller, Jaromír Bosák a další slavné osobnosti z týmu REAL TOP Praha zvítězili nad mistryněmi ČR v softballu 2012. Svými odpaly vydělaly nemocným cystickou fibrózou půl milionu korun. Celou akci sponzorovala společnost PROFI CREDIT.

profi

V napínavém zápase nakonec převážily síly mužského týmu Real Top Praha. Výhra 13:8 ale nebyla hlavním cílem tohoto utkání. Šlo především o to pomoci Klubu nemocných cystickou fibrózou. Tato nezisková organizace se stará o pacienty s nevyléčitelnou nemocí už celých dvacet let. Finanční dar pomůže „slaným dětem“ a jejich rodinám bojovat se zákeřným onemocněním. „Po skončení zápasu měla každá ze známých osobností tři odpaly. Hřiště jsme rozdělili na tři pole v hodnotě deset, dvanáct a patnáct tisíc korun. Pálkařům, mezi nimiž byl i třináctiletý Lukáš, který trpí cystickou fibrózou a marketingový ředitel společnosti PROFI CREDIT Ondřej Šmakal, se nakonec podařilo na odpalech získat 394 tisíc korun,“ říká ředitelka Klubu nemocných cystickou fibrózou Lenka Eislerová.

profi2

Aby se ale dětem nemocným cystickou fibrózou pomohlo ještě víc, PROFI CREDIT částku dorovnal a Klubu nemocných cystickou fibrózou předal šek na rovných 500 tisíc korun. „Velmi si ceníme práce, kterou Klub nemocných cystickou fibrózou pro těžce nemocné lidi dělá. PROFI CREDIT rád podporuje smysluplné projekty, které usnadňují život těm, k nimž osud nebyl zrovna vlídný,“ říká marketingový ředitel společnosti PROFI CREDIT Ondřej Šmakal. Nemocní cystickou fibrózou mají výrazně slanější pot, a proto se jim laicky říká SLANÉ DĚTI. Ročně se v České republice narodí asi 30 takto nemocných dětí. V současnosti je diagnostikováno zhruba pět set nemocných. Stejný počet se však neléčí vůbec nebo se léčí pod chybnou diagnózou. Přitom pozdní zahájení léčby může výrazně zhoršit průběh onemocnění. Opravdu si vážíme pomoci všech, kteří se na této jedinečné akci podíleli. Dlouhodobá podpora společnosti PROFI CREDIT pro nás má obrovský význam. Výtěžek z akce použijeme na náš projekt psychologická péče, sociální poradenství a jako finanční pomoc našim členům na nákup inhalátoru, léků a podobně,“ upřesňuje Lenka Eislerová.

Profi credit

Reklama