Jednou z možností je i profesní sdělávání v podobě titulů MBA (Master of Business) a LL.M. (Master of Law). Uvádějí se za jménem, nejsou tedy ekvivalentem vysokoškolského studia. Zato jsou však známé po celém světě a celosvětově se řadí k top vzdělání pro manažery a jednatele firem.

Vzdělání navíc se vždycky hodí

Nemusíte však být ředitel firmy, aby se vám studium MBA hodilo do životopisu. Mnozí zaměstnavatelé dokážou ocenit vaši snahu o sebevzdělávání, ať už při pohovoru, nebo formou zvýšení platu. Kromě toho studiem také získáte nové znalosti a rozvinete své schopnosti, takže bude jednodušší vystoupat vzhůru v kariérním žebříčku. Prostě a jednoduše, kdo chce mít dnes náskok před ostatními, tomu vysoká škola nestačí.
5fa9214d9b8afobrazek.png
Zdroj fotky: https://pixabay.com

Studium MBA je přizpůsobeno pracujícím

Ke studiu MBA se přihlašují pracující lidé, obvykle již s vysokoškolským titulem. Právě jim je studium přizpůsobeno. Nemusí ztrácet čas sezením v lavici, studují dle svých časových možností a převážně z domova.

Mezi vysoké školy Praha, které poskytují studium MBA, patří rovněž Vysoká škola podnikání a práva (VŠPP). Ta zařadila do studia 7 povinných workshopů, které můžete absolvovat na pobočce školy v Praze, nebo v Ostravě. Dále jsou v nabídce 2 nepovinné workshopy. Zbytek studují studenti plně z domova tehdy, kdy se jim to hodí.

Studium MBA může být pro ženy také perfektním nakopnutím do kariérního života po mateřské dovolené. Titul MBA se určitě dá získat i s malým dítětem. Vystudováno můžete mít zhruba za rok a pak už nic nebrání vaší manažerské kariéře.
 

Reklama