Děvčata dobrý den,
smích je pro nás velice důležitý, protože život ženy to vyžaduje.
Smích patnáctiletých nás některé ženy dovede vytočit.Ale my jsme byly v jejich věku úplně stejné, možná ještě horší.
Když jsem nastoupila do učení, po 14dnech jsem si vysloužila přezdívku Smíšek.Některým učitelům jsem lezla na nervy, ale vydrželi a já také.
Pak jsem úspěšně udělala rozdílové zkoušky na strojárnu a nastoupila do 2.ročníku.Vyučenci tvořili v počtu 39darebáků celou třídu.Profesoři byli silní a otrlí, až na jednoho.Byl to inženýr slaboproudař, kterého jsem vytáčela svým smíchem.Tento pan profesor byl vysoký, plnoštíhlý a měl trošku kulatá záda.Jinak byl dobrák od kosti.Na hodinu "elektriky" jsem se nikdy netěšila, protože mě stačí že elektřina svítí a kope, ale pro něho to nestačilo.
Tenkrát bylo škaredé a uplakané počasí, pan profesor začal popisovat triodu.Tato součástka je poměrně malá, držel ji mezi svými obrovskými prsty, přes brýle na ni poulil svá krátkozraká očka a protože jsme všichni neviděli, tak si stoupl na stupínek a do takového rámu, na který se věšely obrazy.

Moje spolužačka byla stejný smíšek jako já a dloubla do mne, kde prófa stojí.
V tu chvíli nám připadal jako špatně vyřezaný svatý.V současné době bych ho mohla přirovnat k mistru Beanovi.
Podívaly jsme se na sebe a začaly se smát.Nejdříve to byl smích potlačovaný, který se nedal udržet.Nakazily jsme celou třídu a stačilo se na profesora podívat nebo ukázat a naše hýkání, dá-li se nazvat náš smích nebralo konce.Profesor byl zmatený, prohlížel se, nechápal.
Byl to frajer, nechal nás dosmát se a snažil se pokračovat ve výkladu.Nedařilo se mu.
Dohra byla u ředitele školy.

Na stužkovacím večírku jsem si dovolila pro prófu jít, tančili jsme spolu a já mu vyprávěla, čemu jsem se tak smála.Teď konečně pochopil a smál se tak, že ukazoval na mě a smáli jsme se oba.Celý sál byl hleděl co vyvádíme, ale opět to byl zdravý nakažlivý smích.
Pane profesore, děkuji, byl jste frajer.Takových je málo.

Přeji všem ženám krásný a prosluněný den  Věra


Milá Věro,
také strašně ráda vzpomínám na střední školu, jak jsme lumpačili.
Někdy se až stydím, co jsme si všechno k profesorům dovolili a prošlo nám to.
Ale zřejmě byli otrlí a na podobné kousky zvyklí.

Mějte se hezky a díky za příběh


Reklama