Přeju krásný nový rok všem,
 
cestovní horečka v pravém slova smyslu mnou naštěstí nezmítá. Ale v souvislosti s cestováním jsem si vzpomněla na jednu naši příhodu.
 
Každý rok o jarních prázdninách jezdíme s dětmi na hory. Jelikož jsem nelyžař, bydlíme vždy v apartmánu a vaříme si sami. Tedy já vařím, muž a děti lyžují. A přesně tak nám to vyhovuje.
Před dvěma lety jsme měli namířeno už poněkolikáté do Špindlu. Jelikož víme, že tam je poměrně draho, nakoupili jsme v Praze v hypermarketu a na místě dokupovali pouze chleba a rohlíky.
Takže jsme nakoupili a já si už několik dní předem naskládala do tašky rýži, mouku, těstoviny, maso v konzervě, koření, sůl, polévky v sáčku, čaj, kafe, cukr a takové podobné "nekazící" věci. A protože jsem to nechtěla nechávat vyloženě v teple bytu, dala jsem si tašku do ložnice, kde se netopí. Den před odjezdem jsem dobalila oblečení a tašky nechala v předsíni. Muž sjel brzo ráno pro chleba a pečivo, přidal k tomu věci z ledničky a jal se to nosit do auta. Bylo toho docela dost, když si přimyslíte troje lyžáky, troje lyže, tašku sněhulí, přilby pro děti, klouzací podprdelníky...
No a tak se stalo, že když jsem ve Špindlu vybalila, zjistila jsem, že to nejdůležitější, tedy taška s jídlem, zůstala doma v ložnici. Neměla jsem ani z čeho uvařit oběd. Ještě štěstí, že byla sobota a obchod měl ještě otevřeno. Tak jsem popadla tašku a kmitala, místo odpolední procházky, na nákup přes celé město.
Lidi, jak já si nadávala...
V podstatě se sice tak moc nestalo, jen nás to stálo o něco víc peněz. Ale rozhodně si po téhle zkušenosti dám příště pozor, abych něco doma nezapomněla. Horší by bylo, kdybychom takhle "nedobalení" odjeli někam do ciziny.  
 
Peguša

Bylo mi to hned jasné, jak jste se jen zmínila o tom, kam to jídlo dáváte. Já bych si ho do ložnice dát nemohla. (Taky proto, že žádnou nemám :-).

Něco vtipného k blížícímu se poledni? Pošlete na redakce@zena-in.cz

 

Dnes s heslem: Cizí neštěstí potěší!
Jak snášíte noční cestování?
Je někdo ve vašem okolí větší zmatkař, s kým proto nerada cestujete?
Ztratilo se vám něco nebo jste zapomněla před cestou cosi vyzvednout, zaplatit, odnést, vypnout?

Jak prožíváte cestovní horečku a která byla ta pravá horečková?
Zmatkujete před cestou a jste nerozhodná?
Bloudíte v cizích zemích?
Máte nějaké kuriózní zážitky?
Byla jste teď na dovolené a prožila pořádnou cestovní horečku? Ne? Posledně byla horší?
Napište nám o tom.

Cestujete do exotických zemí za dobrodružstvím a za exotickými chorobami?
Kde jste byla na poslední dovolené? Jezdíte na dovolenou na stejné místo?

Jste konzervativní a manžel vás nutí do dobrodružství nebo je to naopak?
Jste pro adrenalin na doraz?

Za odměnu na vás na mém stole čeká odměna - společenská hra a antiperspirant!

Reklama