63dd224606223obrazek.jpg
Zdroj: pexels.com

Co je impregnace? Nazývá se ní nanášení speciálních přípravků na obuv s cílem ochránit ji před nepříznivými vlivy počasí. To znamená, že dokáže účinně zabránit promoknutí či zašpinění obuvi.
Pečujte o obuv správně a výhodně. Využijte CCC slevový kód a kupte si profesionální kosmetiku na obuv, speciální kartáčky, houbičky na odstranění nečistot za skvělé ceny.

63dd22b85df56blobid0.jpg
Zdroj:pexels.com

Jak správně impregnovat obuv?
Prvním krokem k správné impregnaci je důsledné vyčištění obuvi. Po zbavení všech nečistot nechejte obuv vyschnout. Následně můžete začít s impregnací.

Nejsnadnější je aplikace ve formě spreje, o něco déle trvá nanášení krému, tuku nebo vosku.

Také si myslíte, že bot není nikdy dost? Podívejte se na výprodej Reebok a vyberte si ty správné.

Dobrá žena s dobrým párem bot nikdy nemůže být ošklivá."-  Coco Chanel

63dd22cd60fb8obrazek.jpg
Zdroj: pexels.com

Frekvence impregnace

Jak často impregnovat boty? Platí, že byste ji měli aplikovat podle potřeb a daného prostředí. Ve vlhkém a mokrém počasí můžete na boty nanášet ochrannou vrstvu i dvakrát za týden. U suchého prostředí může být tato frekvence nižší.

Bonusová rada: Obuv nikdy nedávejte vyschnout na topení. Velkým teplem by se mohla poškodit – deformace nebo popraskaní materiálu. Lepším řešením je vložit do ní novinový papír.

63dd22f99e8beobrazek.jpg
Zdroj: pexels.com

Jak impregnovat boty?
Zohledněte, o jaký typ kožené obuvi jde. Hladká useň (kůže) je nejčastějším materiálem, se kterým se setkáváme. Dříve, než si je prvně obujete, je potřebné je nakrémovat speciálním voskem.

Impregnace prodlouží životnost kůže, a zároveň povrch dokonale vyleští. Případné nečistoty odstraňte kartáčkem na boty nebo měkkým hadříkem.

Lakovaná kůže si vyžaduje ještě speciálnější péči. Nečistoty odstraňte buď na mokro nebo sucho jemným hadříkem.

Naneste spreje nebo krémy na lakovanou kůži. Péči o tento typ obuvi nepodceňte, jinak by kůže mohla popraskat.

63dd231c3ae5dobrazek.jpg
Zdroj: pexels.com

Máte boty z nubuku? Potom určitě víte, že je na něm vidět každá nečistota. Odstraňte ji kartáčkem a impregnujte sprejem.

Obuv z veluru nebo semiše ochráníte před nepříznivým počasím impregnací v podobě spreje.

Na boty ze syntetických materiálů použijte univerzální impregnační spreje. Před impregnaci je samozřejmě vyčistěte. Ideálně vlhkým hadříkem.

63dd23a847450blobid0.jpg
Zdroj: pexels.com

Důslednou péči o obuv nejenom prodloužíte její životnost, ale i šetříte peníze na jiné nákupy. A vzhledem bot v neposlední řadě prezentujete i vás samotné.