Milé ženy – in, vítám vás v posledním díle našeho miniseriálu. Vzaly jsme to od vlasů přes obličej a zbývá nám tělo. Ať už jste nachytaly bronz na mořské pláži nebo u jihočeského rybníka, chcete si ho asi udržet co nejdéle, že? Vy, co máte bohužel smůlu a neopálíte se ani náhodou, nemusíte klikat jinam i vy se můžete něco dozvědět. Už jste patrně vzdaly pokusy se soláriem nebo samoopalovacími krémy, abyste vypadaly alespoň trošku letně. Ale budiž vám útěchou, že i ty opálené o svůj bronz tak jako tak přijdou. Kůže se totiž po osmadvaceti dnech obnovuje.

Co bychom měly udělat jako první, bez ohledu na to, jestli jsme ještě snědé nebo stálé bledule.
Předpokládejme, že i bledule (odpusťte mi ten výraz, nemyslím to nijak zle) chodily na slunce a koupaly se.

1. Chce to peeling
Po sprše nebo koupeli naneste na pokožku peelingový přípravek a krouživými pohyby masírujte. Nebojte se přitlačit. Pro lepší efekt můžete použít hrubou žínku (rukavici) nebo kartáč s přírodními štětinami. Přírodní peeeling si můžete vyrobit i doma z ovesných vloček, které smícháte s tělovým mlékem. Ale pozor, ať neucpete odpad, až to budete oplachovat.

2. Následuje hydratace
Pokožka je vysušená a potřebuje vodu. Vyzkoušejte třeba hydratační mléčný sprej Hydrafresch od L´Oréal. Výborně se vstřebává a kůže je po něm hebká jak samet.

3. Výjimečnou péči byste měly věnovat jemné pokožce krku a dekoltu

Právě na těchto partiích, které jsou denně vystaveny slunečnímu záření se projevy stárnutí objevují velmi brzy. Existují speciální přípravky, ale ruku na srdce, jsou příliš drahé. Vystačíte si těmi, co používáte na obličej.

4. A ještě jednou bronz
Pro ty, co si chtějí opálení udržet co nejdéle: Navštivte solárium, stačí „udržovací“ dávka jednou týdně na dvacet minut nebo používejte mléka s přídavkem samoopalovacího krému. Jsou lepší, protože zároveň hydratují a tolik „nevoní“ tím známým ořechovým odérem. No a nebo vyzkoušejte bronzující pudry, které v mžiku obnoví ztrácející se opálení.

5. Na závěr vůně
Jako tečka péče o tělo nesmí přece chybět. Na sklonku léta stačí jemné voňavé závoje, které vám připomenou dovolenou. Stříkněte svou oblíbenou vůni před sebe a projděte mlžkou, budete decentně vonět celá. Nejvhodnější jsou svěží parfémové vody.

Reklama