Vlasy, by měly být chloubou každé ženy, ovšem ne každá má takovou kštici, jakou by si představovala. V dnešní době jsou již takové možností, které umí vyřešit snad každý náš neduh. Třeba prodlužování vlasů, pomocná ruka, která dokáže i z „pár chlupů na hlavě“ udělat bujnou hřívu. Jak nenaletět a vybrat si to nejlepší, si právě teď řekneme.

Kadeřnických salónů, jež prodlužování vlasů nabízejí je nespočet. Nezáleží ani tak na kvalitě kadeřnictví, ale především na kvalitě nastavovaných vlasů. Někdo by si mohl myslet, že je to naprosto jedno, vždyť vlasy jsou to přeci umělé, ale opak je pravdou. Za prvé, vlasy nejsou umělé, nýbrž pravé. Tedy měly by být. Najdou se však takové salóny, které bohužel syntetické vlasy nabízejí, ale od těch ruce pryč. Za druhé, nikdo asi nechce, aby na první dojem bylo znát, že jsme si k naší krásné kštici dopomohly. Za třetí, nekvalitní výběr vlasů umí jejich majitelku pěkně potrápit. My si v bodech povíme, něco o prodlužování.

  • Když se rozhodnete si vlasy prodloužit, nebo zahustit, vždy se zajímejte o kvalitu vlasů, které vám budou navařeny/napleteny. Důvěřuj, ale prověřuj, toho se držte. Je důležité si budoucí vlasy prohlédnout. Plno salonu nabídne vlasy sice podobné barvy, ale jiné kvality než má zákaznice. Když si vlasy namočíte a necháte je volně uschnout, měly by být vaše přirozené a ty budoucí přidané k nerozeznání. To znamená, když máte lehce vlnité vlasy, i ty nastavené by měly být takové struktury.
    Pavla Poláková ze salónu www.vlasypopa.cz dodává: „Jen málo salónů nabízí vlasy přírodní, nebarvené a chemicky neupravené. Klientce vnutí asijské vlasy, které jsou zpracované tak, že vypadají jako evropské. U těchto vlasů vám většinou řeknou, že je nesmíte barvit. V tomto případě si nikdy takové vlasy nepořizujte, to ani s vidinou ušetřených peněz.“
  • sd
  • Pokud máte krátké vlasy a toužíte po délce do půlky zad, raději si to ještě promyslete. Určitě je to možné, ale efekt nebude tak přirozený, i přesto, že vám kadeřnice vlasy sestříhá. Je vždy lepší začínat u kratších pramenů.
  • Často se i ženy bojí nastavování vlasů, jelikož ty jejich jsou příliš jemné. Je to obava zcela zbytečná. „Když má klientka hodně jemné vlasy, vybereme takové, aby se co nejblíže shodovaly s jejími vlastními. Zákaznice, které mají takovou strukturu vlasů, se nemusí strachovat, že by prodloužení nějak extrémně poškodilo jejich vlasy. Předěláváme vlasy na silnější pramínek, aby svou váhou netrhal ty vlastní. Klademe důraz i na přiměřenou délku,“ vysvětluje Pavla.
  • Mluvíme sice o umělých vlasech, ale to není až tak doslovné, jelikož to jsou vlasy pravé, respektive měly by být. Na to si dejte velký pozor, syntetické vlasy na hlavu nepatří! V kvalitních salónech vám prodají vlasy přírodní, nebarvené a nijak upravené. Jen některé jsou různě chemicky ošetřené. Jestliže jsou barvené, což například u hodně blond odstínů je nutné, tak vás prodejce na to upozorní, respektive by měl.
  • Co se týká speciální péče, tak není třeba, tedy u těch kvalitních vlasů. Chováte se k nim úplně stejné jako ke svým.
  • Jestliže zjistíte, že se prodloužené vlasy zacuchávají a jsou nekvalitní, ihned volejte do salonu. Tam by vlasy měli prohlédnout. Pokud to bude opravdu chyba vlasů, měli by vám nabídnout sundání a nandání jiných. Samozřejmě zdarma.
  • Co se týče cen, tak se samozřejmě velmi liší. V některém salonu můžete za stejné vlasy zaplatit i jednou tolik než v jiném. Cena je závislá na počtu, délce a barvě nastavovaných pramenů. Např. 100 pramenů 40 cm vás i s prací bude stát okolo 11 tisíc. „Doporučujeme konzultaci ve více salonech, aby klientka vlasy viděla a porovnala ceny. Důležité také je, cítit se v salonu dobře, jelikož investujete větší částku a bude tam trávit i nějaký čas.“ Radí na závěr Pavla Poláková.

sd

Čtěte také:

Reklama