vlasyProdlužování vlasů metodou So.Cap se odlišuje od ostatních technik především tím, že nastavené vlasové prameny zákaznice nepociťuje. Keratinové spoje nepravých vlasů mají totiž formu „destiček“, jejichž šířka je vždy stejná jako pramen pravých vlasů a při aplikaci se navíc dokonale vyhlazují. Proto je efekt nepoznatelnosti a necitelnosti téměř dokonalý. Jsou-li vlasy staženy do pevného culíku, destičky neprosvítají a není znatelné, že vlasy jsou nepravé.

Master Senior kadeřnice Nina Lískovcová prodlužuje vlasy metodou So.Cap ve studiu Bomton Loft salon na Brumlovce:

„Prodlužování vlasů u standardní válečkové metody se provádí tak, že keratin se roztápí pomocí aplikačních kleští na 200 až 240 °C. Pokud jsou vlasy velmi jemné, může snadno dojít k tomu, že se lámou a štěpí. Keratinové destičky So.Cap se roztápí ultrazvukem na teplotu 80 °C, což je pro vlasy mnohem šetrnější,“ říká Nina Lískovcová. „Zákaznici provádím ze všeho nejdříve konzultaci s diagnózou vlasu a vlasové pokožky, která musí být ve 100% stavu. Společně vybíráme typ vlasu, odstíny, délku a počet pramenů. Vlasové prameny So.Cap jsou k dispozici v délkách 25–30, 35–40cm, 55–60 cm (ty jsou nejpoužívanější) a velmi dlouhé 70–75 cm. Diskutujeme o nejvhodnější délce pramenů, protože je důležité, aby se nastavené vlasy vizuálně spojily s pravými prameny a působily naprosto přirozeně. Je třeba počítat i s tím, že nastavené vlasy mají slabé konce a musejí se ostříhat, většinou o 5–7 cm.

Výhodou vlasů So.Cap je jejich životnost. Ta je prakticky omezena pouze tím, že se pravidelně zkracují (asi o 1cm) při obměňování vlasů. Doporučená doba pro obměnu jsou tři měsíce a probíhá během dvou dnů. První den se vlasy sundají. K tomu je určeno speciální gelové rozpouštědlo, které v několika vteřinách rozpustí keratinový spoj. Pomocí aplikačních kleští se vlasy odstraní. Pravé vlasy se nechají „odpočinout“, my mezitím ošetříme nepravé prameny a doplníme nový keratin. Druhý den se vlasy nastavují nazpět.“

Vlasové prameny So.Cap jsou přírodní vlasy vyráběné z indického vlasu, který je obecně pevný a silný. Prochází chemickými zásahy a je upravován na evropský typ vlasu. Zvláštností u vlasů So.Cap je systém Remy zaručující ošetření vlasů, které respektuje přirozený směr kutikuly a zabraňuje tak jejich zacuchávání. Lze využít všech forem stylingu – žehlení, natáčení, kulmování, foukání klasickým fénem i difuzérem, zdroj tepla ale nesmí přijít do styku s keratinovými destičkami. U nastavených vlasů je možné provádět i některé chemické úpravy vlasu, pro zachování dobré kvality vlasů je ideální přeliv nebo barva. Vlasy se nesmí odbarvovat a melírovat. Jelikož však nabídka vlasů So.Cap obsahuje 81 odstínů různých typů – melírovaných, zesvětlovaných, dvoubarevných, avantgardních či fantazijních, zákaznice si může zvolit přesně ten odstín, který jí vyhovuje.

O nastavené prameny je potřeba důkladně pečovat a dopřát jim extra péči s produkty profesionální vlasové kosmetiky. Vlasy se myjí šamponem a „nastartují“ se intenzivní kúrou, přičemž musí mít zákaznice na paměti, že maska ani kondicionér nepatří na keratinové spoje – mohlo by dojít k uvolnění spojů a sklouzávání nastavených vlasů.

Jak je to tedy s běžnou každodenní péčí o prodloužené vlasy?

„Čím více pramínků, tím je péče náročnější. Zákaznice by měla každé ráno a večer jemně pročesat vlasy speciálním štětinovým kartáčem nad keratinovým spojem i po celých délkách až ke konečkům, aby se vlasy necuchaly. Na noc je doporučováno svázat vlasy do culíku, protože se tak zabrání tahání vlasů. Vlasy se nesmějí mýt v předklonu, nejlépe pod sprchou. Po umytí se opatrně zabalí do ručníku a jemně se vymačkává přebytečná voda. Nikdy by se neměly upravovat způsobem, který zacuchávání přímo „nahrává“, jako například tupírování. Kudrnaté vlasy vyžadují zvláštní opatrnost,“ doporučuje Nina Lískovcová.

Prodlužování vlasů trvá od 2 do 3,5 hodin, podle počtu pramenů a náročnosti nastavování. Při zahušťování se používá mezi 50–70 prameny, prodlužování od 70 po 125 pramenů, což je „strop“. Od počtu pramenů se také odvíjí cena: průměrně se kompletní prodloužení vlasů pohybuje od 10 tisíc korun výše.

Nina Lískovcová  na závěr podotýká: „Pokud si zákaznice nechává vlasy prodlužovat poprvé, může mít první nebo i druhý den pocity pnutí nebo tahání. Není třeba se ničeho obávat. Vlasy si musí „sednout“ a zákaznice si musí zvyknout. Každopádně se nesmí zapomínat na jejich pravidelnou a důkladnou péči!“

Prodloužení vlasů metodou So.Cap si můžete objednat ve studiu Bomton Loft salon (tel. 241 410 227, 777 732 620) a  Bomton Centrum krásy – vlasové studio v pasáži Jalta (tel. 224 231 689, 775 791 063).