Obrazek1.jpg

Vydejte se na jeden z obydlených ostrovů souostroví, které tvoří Malta, Gozo a Comino. Malta je součástí Evropské Unie, platit tedy můžete eurem a opalovat se na pláži můžete už za 2,5 hodiny letu. Společnost Airmalta má pro vás luxusní nabídku letenek – několik posledních sedadel za speciální cenu, která začíná na 2659 Kč (zpáteční letenka z Prahy, all inclusive Go Light tarif, včetně příručního zavazadla a všech poplatků). K dispozici jsou poslední volná sedadla, tak neváhejte a leťte si užít slunce, moře a písečné pláže. Více na https://airmalta.com/en

Bezpečná Covid situace
Než si začnete pročítat, co všechno můžete na Maltě prožít, určitě vás zajímá aktuální Covid situace.

V rámci EU je Malta premiantem v očkování a jako první dosáhli kolektivní imunity. Aktuálně je naočkováno již 90% populace a očkuje se stále dále. Pokud jde o turisty, kteří cestují leteckou či námořní dopravou, budou všichni starší 12 let vpuštěni na Maltu, pouze pokud se prokáží platným očkovacím průkazem vydaným nejdříve 14 dní od data druhé dávky (nebo jednorázové dávky v případě Johnson & Johnson), který je uznán dozorcem pro veřejné zdraví, a to konkrétně: Maltský certifikát o očkování, EU elektronický COVID certifikát nebo NHS COVID Pass Letter/NHS App (Velká Británie).

Chcete vzít s sebou i děti? Pro ty platí, že děti od 5 do 11 let se musí prokázat negativním PCR testem ne starším než 72 hodin a zároveň musí být doprovázeny rodiči nebo zákonnými zástupci, kteří se prokážou uznávaným očkovacím průkazem. U dětí do 5 let cestující s plně očkovanými rodiči nebo zákonnými zástupci nemusí předložit negativní PCR test. Nezletilí bez doprovodu nemohou cestovat na Maltu.
Všechny jazykové školy jsou otevřené pro plně očkované studenty.

615ebcc4eed30blobid0.jpg

Sluncem zalité pláže, průzračné moře a blankytně modré nebe – to je Malta.
Díky ideálnímu středomořskému podnebí se na Maltě můžete koupat a užívat slunečných dnů až do konce října. Na severu Malty doporučujeme ty pláže, které mají status Modré vlajky = záruka kvalitní pláže. Najdete zde nejen čistou vodu a pláže, ale také širokou nabídku doprovodných služeb a bezbariérový přístup. Zaplavat si můžete ve speciálních dráhách pro plavce nebo se projet na vodním skútru. Upravená sportoviště vyzývají k pohybu a pestré vodní parky vás přesvědčí, že jen ležení na slunci vám stačit nebude. Mezi naše oblíbené pláže na Gozu patří Mellieha, Golden Bay a Ramla bay. Na ostrově Comino určitě navštivte nejznámější písčitou pláž Blue Lagoon. Nesmíme také zapomenout na potápěče, kteří mají Maltu na seznamu oblíbených destinací. V moři je několik potopených vraků z minulých století nebo lodí z druhé světové války.

Obrazek2.jpg

Malta dětem
Maltu si s dětmi oblíbíte. Mnoho zábavy na ně čeká jak na plážích, tak ve městech. A nezůstanete jen u sportovních aktivit. V průběhu celého roku se zde pořádají desítky akcí věnovaných právě rodinám s dětmi, které jsou propojené s maltskou historií – venkovní hudební akce a festivaly, divadelní představení, sportovní akce nebo karnevaly, ty jsou na Maltě vyhlášené. Navštívit také můžete interaktivní muzea nebo zábavní parky. Velmi oblíbeným lákadlem, za které vás budou děti milovat, je jízda turistickým autobusem, vláčkem nebo výlet lodí.

615ebcc515fa1blobid1.jpg

Malťané jsou velice pohostinní, vstřícní a milí lidé. Maltská kuchyně se vyznačuje čerstvými potravinami a má spoustu specialit, které musíte ochutnat. Přesvědčte se sami. Cestujte s celou rodinou na týdenní dovolenou nebo třeba jen s přáteli na prodloužený víkend. Léto ještě neskončilo!

Reklama