Zdravím všechny za tohoto krásného ušmudlaného počasí,

jsem moc ráda, že už nejsou ta tropická vedra, nedalo se nic dělat. Nejhorší bylo sezení v kanceláři bez klimatizace. Ale teď už k reklamacím.

Vesměs mám zkušenosti celkem kladné, až na pár výjimek, kdy jsem třeba botky reklamovala jednou – opravili mi je; podruhé – opravili mi je; když se mi rozpadly i potřetí, nechala jsem si vrátit peníze. Takhle vypadá vše jakž takž v pořádku, jenže: boty jsem nosila vždy tak měsíc a pak ležely dva měsíce v opravně...

Další reklamace, kterou si budu pamatovat ještě hodně dlouho, se táhla snad půl roku. Loni v únoru jsem si v internetovém obchodě koupila prsten z chirurgické oceli. Nebála jsem se vlka nic, protože z onoho obchodu už jsem jednou s kolegyní objednávala, a vše proběhlo bez problémů. Jenže tentokrát to tak být nemělo.

Ale začnu úplně od začátku. Když jsem si objednávala poprvé, zaregistrovala jsem se, uvedla jsem adresu na Bílou Horu, kde jsem tenkrát bydlela. Při druhé objednávce jsem doručovací adresu změnila, neb jsem se mezitím přestěhovala. Následně jsem objednala prsten, zanedlouho přišlo emailem potvrzení objednávky, vlastně faktura, která potom přijde podepsaná v balíčku společně se zbožím. Kontroluji adresu, všechno v pořádku. Zaplatím pod uvedeným var. symbolem částku 350,- Kč na účet firmy. Čekám na balíček.

A čekám dál a dál. Nic. Dodací lhůta 4-5 dní. Týden, dva týdny. Volám do firmy, a tam se dozvím, že balíček již odešel, a to po třech dnech, co jsem objednávala. Ptám se, na jakou adresu. No samozřejmě, že na tu bělohorskou. Grrrr. A aby toho nebylo málo, na dobírku. Myslela jsem, že mě omejou. S pánem jsem se tedy dohodla, že zavolám na poštu, ať balíček vrátí odesílateli, ten že mi ho ihned po obdržení zašle znovu, tentokrát na správnou adresu a hlavně ne na dobírku, když už jsem jednou zaplatila (podotýkám, že v počítači měli údaj o spárované platbě u mého zákaznického účtu uveden).

Další čekání. Dva týdny, měsíc, stále nic. Nicméně si pořád říkám, dobrá, pošta nefunguje zrovna nejlépe, třeba se to do firmy ještě nevrátilo. Po dalším týdnu už nevydržím a volám přímo majiteli, co že se to děje tentokrát. Dozvím se, že balíček poslali na správnou adresu, ale že se jim vrátil, že jsem si ho na poště nevyzvedla. Co prosím? Vždyť mi do schránky nepřišlo avízo o uložení zásilky na poště! Takže do třetice všeho dobrého a zlého, prsten mi pošlou znovu, tentokrát na adresu firmy, kde pracuji, aby se nestalo to, co teď.

Nevím, jestli ten prsten ještě vůbec chci.

Za další dva týdny konečně dorazil. Vybaflo na mě něco neuvěřitelného, vůbec to nevypadalo tak hezky, jako na stránkách obchodu, a ještě ke všemu mi to bylo velké (a to jsem brala stejnou velikost, jako má ten první od nich). Takže jsem napsala průvodní dopis se žádostí o vrácení peněz složenkou, přiložila prsten a odeslala na adresu obchodu.

Opět čekám, ale peníze nepřicházejí. Volám majiteli, číslo je odpojené. Volám tedy do obchodu, a zjistím, že pan X zkrachoval a obchod prodal, nicméně noví majitelé byli tak laskaví, že mi na pana X rádi dali jeho nové číslo. Řádně jsem ho seřvala, že co je to za způsoby a ať kouká poslat peníze, jinak že bude zle, že mám veškerou dokumentaci schovanou a budu volat Občanské džudo nebo něco podobného! A že samozřejmě okamžitě kontaktuji Sdružení obrany spotřebitelů.

Nevím, jestli se zalekl jednoho nebo druhého, ale peníze dorazili, a celkem rychle. Vím, že těch „ušmudlaných“ 350,- Kč za tyhle nervy vlastně ani nestály, ale šlo o princip neustoupit.

Přeji rychle a kladně  vyřešené reklamace.

benynka


To je také hezká anabáze. Jen co je pravda. Tady můžu říct, že mě by se to nestalo, šperky si přes internet neobjednávám, ba ani normálně si je nepořizuji.:) Ale díky za trpělivost s vypsáním všech podrobností.:)

Reklama