Parkoviště u supermarketů a hypermarketů se občas hemží různými prodejci všeho možného. Jakou s nimi udělala zkušenost čtenářka Gabriela?

Gabrielo, i mně se to stalo, dokonce několikrát. Nejlepší je vůbec s nimi nekomunikovat a nic jim nevysvětlovat - prostě jen drsně říct: „Ne, nemám zájem!" A na jejich další nabídky nereagovat - pochopí a nechají toho docela rychle.


Téma - Podomní prodej mne hned zaujalo a rozhodla jsem se, že se podělím o své zkušenosti s prodejci na parkovištích.

Jednoho sobotního dopoledne jsme si celá naše rodinka vyrazili do supermarketu na větší nákup. Nakoupili jsme si spoustu dobrůtek a potřebných věcí pro naši domácnost. Koš prohýbající se pod tíhou nákupu jsme přistavili k našemu autu, abychom naše poklady ukryli do bezpečí kufru auta.

Najednou kde se vzali, tu se vzali, za námi stáli 2 muži snědší pleti a v ruce drželi kazetu s několika noži a začali nás přesvědčovat o jejich kvalitě, abychom koupili, že neprohloupíme. Musím podotknout, že jejich nabídka nebyla vůbec příjemná. Snažili jsme se jim vysvětlit, že nám již nezbyly žádné peníze, protože jsme je utratili při nákupu a také, že jejich zboží zrovna nepotřebujeme. Takto jsme se dohadovali asi půl hodiny a báli se otočit k nim zády, aby ty nože nevyzkoušeli na nás, bylo to hodně nepříjemné.

Nakonec se nám jich podařilo zbavit, zahlídli totiž dalšího potencionálního zákazníka a poznali, že s námi žádné kšefty neudělají. Musím říct, že se nyní při každém nákupu v supermarketech bojím, že se zase mohou objevit podobní prodejci a snažím se kontaktu s nimi vyvarovat.

Gabriela

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Téma dne: PODOMNÍ PRODEJ

Pište mi své zkušenosti s tímto stylem prodeje. Podomní prodej ale chápejte spíše jako označení způsobu prodeje než faktickou zkušenost, že někdo zazvoní u vašich dveří. Zajímají mě historky o...

  • ... prodejcích podomních.
  • ... prodejcích na parkovištích.
  • ... prodejcích, kteří vám telefonují.

Naletěla jste jim někdy? Anebo jsou vaše zkušenosti s tímto způsobem prodeje spíše kladné? Vaše příběhy čekám na redakčním e-mailu!

Reklama