Po přečtení dnešního tématu jsem se očkem podívala na své "dudy". Zasmála jsem, protože jsou opravdu velké a můj manžel mi z žertu, když mě chce naštvat říká: "Mamino, prodávají vůbec na ty tvé Himaláje podprdu, nepotřebuješ už padáky?"  Já po něm hodím zlým pohledem (někdy i něco, co mám po ruce) a prohodím: "A ty se divíš, když jsem až do dvou let obě naše slečinky kojila?"

Ovšem byly doby (před více jak 30 lety), kdy jsem si poprvé všimla, že mi něco raší na hrudi. Tehdy mi maminka přinesla mojí první podprsenku. Byla to barevná flanelová látka střižená do obloučků a měla na přichycení dvě prádelní gumy na zádech. Hrdě jsem si ji nasadila a šla ven. Připadala jsem si hrozně důležitá a dospělá. Ovšem jen do večera. Když jsem si ji večer sundala, zjistila jsem, že mám předek celý od pupínků a barevný. Ta barva se hned vysvětlila. Poprsenka potem pouštěla barvu. Ale od čeho jsem měla ty svědivé pupínku, to jsem nevěděla. Když nezmizely ani po ošetření tekutým pudrem, vypravila se mamka se mnou l dětské lékařce.

Prohlédla mě, vyptala se na to, jestli nejsem na nějaké jídlo alergická. Na vše jsem vrtěla hlavou, že ne. Pak doktorčin pohled padl na moji odloženou podprsenku. Vzala ji do rukou, promnula a hned jí bylo jasné, kde je začátek mých preoblémů. Ten malý kousek spodní garderoby byl totiž naškeobený a tehdy dost nekvalitní škrob, způsobil moji "nemoc". Řekla to mamce, zasmály jsme a já pár dní nenosila nic na prsou. A mamka už nikdy moje prádlo neškrobila.

Januše.


Děkujeme za veselý příběh :)

To já se podobně divila, když jsem si poprvé odřela bradavky o krajkovou podprsenku - bylo mi třináct, už jsem měla slušné dvojky a prostě mě nenapadlo, že by mohl být nějaký problém - a bradavky mě po vyjížďce na koni pálily až hrůza :) Naštěstí máma je taky řádně "obdařena" a tak mi všechno vysvětlila.

Pamatujete si, jaké byly Vaše první zážitky s podprsenkou? Odřela jste si někdy prsa? Zažila jste nějakou veselou historku se svým poprsím? Napište nám a třeba pošlete i fotku!

redakce@zena-in.cz

Reklama