Hezký den všem - kupujícím i prodávajícím.

V podstatě mám jen lepší zkušenosti s prodávajícími.

Nemám ráda, když se ke mně někdo chová tak, jako bych přišla krást a sleduje mě se sotva půl metrovou mezerou.

Přehnaná ochota je taky protivná. Tím myslím, když ani nedostanu možnost se rozhlédnout. A úplně nejhorší je takový ten přezíravý pohled tipující, do které sorty patřím, majetné či nemajetné.
Obdivuji prodavačky v supermarketech, že mají sílu občas zažertovat. Tohle povolání by mě nebavilo.

Všechno je v lidech.

Vždycky jsem si myslela, že když se mile chovám k ostatním, oni se budou ke mně chovat stejně. Většinou to tak naštěstí je.

Nedávno jsem kupovala s dcerou kostým, paní prodavačka se mile usmívala a po chvíli nám nabídla pomoc. Byla to výborná obchodnice, pomohla s výběrem doplňků, a to všechno nenásilnou formou. Příjemný zážitek.

Včera jsem zažila podobný. Vůbec mi nechutná zelený čaj... brr, svírá se mi hrdlo a škrábe mě v krku. Ať jsem se snažila sebevíc, nemohla jsem mu přijít na chuť. V čajovně jsem si ho nikdy nedala, abych se tam neztrapnila nějakou grimasou.

Včera jsem objevila malý krámek s mladou a příjemnou prodavačkou. Popsala, jsem jí svůj problém s tím, že bych si ráda koupila nějaký jemnější zelený čaj, abych si postupně zvykala.

No, co Vám budu povídat, pochopila jsem, že to není v čaji, ale mé špatné úpravě!

Prostě v 45-ti letech neumím uvařit ani čaj! Moc hezky mi všechno vysvětlila, nabídla mi ke koupi "Tokajskou meruňku" a já konečně vím, proč spousta lidiček bájí o zeleném čaji.                  

Přeji Vám hezký zbytek dne a příjemné lidi kolem.

rajec

Milá rajec a já Vám přeji vždy chutnající pití zeleného čaje :-)!
Reklama