Ten, kdo brouzdal slovenskými inzertními servery na internetu, možná nalezl inzerát, kterému bylo těžké uvěřit. Dvacetiletá žena prodává svoje orgány, aby zachránila nemocného syna.

Chlapci je teprve rok a půl a trpí vzácnou dědičnou chorobou, kterou získal po otci. Neurofibromatóza může nemocnému zkrátit život až o 15 let. Choroba způsobuje vznik nádorů z vaziva, doprovází jí také vysoký krevní tlak či poškození míchy.

Léčba tohoto onemocnění se však na Slovensku neprovádí a nákladnou zahraniční léčbu si mladá žena nemůže dovolit. Finanční situaci jí komplikuje už jen to, že chlapec musí užívat výživový doplněk betaglukan, který vyjde měsíčně na pět tisíc korun. 

Proto se rozhodla k tomuto odvážnému kroku. Své orgány jednoduše nabídla na internetu. A zájemci na sebe nenechali dlouho čekat. Zájemce z Ukrajiny Veronice za nabídl 350 tisíc slovenských korun za její játra. Obchod se však nakonec neuskutečnil. Mladá žena jako důvod uvedla fakt, že jej zájemce chtěl provést „načerno" bez dokladů. Ona ovšem trvá na tom, aby byla operace legální.

Reklama