S přítelem bydlíme v podnájmu. V bytě 1+1, který je sice dost velký, ale poté, co nám domácí začátkem roku zvýšili nájem, jsme se rozhodli přestěhovat do vlastního. A tak začalo shánění, vybírání, rozhodování, porovnávání cen…

Po nějaké době jsme našli byt 3+1, byl sice menší, ale cena byla úžasná. Zavolali jsme tedy do realitky a domluvili si prohlídku. Vyšli nám vstříc, a protože nabízené termíny se nám nehodily, prohlídka se konala o týden dříve, než si byt mohli prohlédnout ostatní zájemci.

Záhadou nám bylo, proč paní byt prodává a shání jiný, stejně velký ve stejné lokalitě. Ale prý byla nemocná a peníze potřebovala na léčení. Domluvili jsme se a ještě to odpoledne složili zálohu.

Zašli jsme do banky, začali vyřizovat hypotéku a těšili se, jak si nový byt zařídíme. Uplynuly tři týdny a přítel volal makléřce, aby se s ní domluvil na dalších krocích. Ona mu jen tak mezi řečí oznámila, že byt je již prodaný a že si máme přijít pro zálohu.

Pro peníze jsem si samozřejmě přišli dost brzy. Ale ani makléřka ani vedoucí kanceláře se neomluvili a tvářili se, jako by je vracení peněz velmi obtěžovalo.

Byli jsme z toho smutní, ale řekli jsme si, že to asi bylo znamení, že máme bydlet někde jinde. Po čase se objevil nový byt. Opět 3+1, tentokrát o něco dražší, ale v moc pěkné lokalitě.

Zatelefonovali jsme tedy do realitní kanceláře – jiné než minule – a začali jsme se domlouvat. Bohužel, sehnat majitele bytu bylo nemožné. Údajně jel na dovolenou, potom se prý zase odstěhoval…

Nenechali jsme se odbýt a stále se ptali, jestli majitele už sehnali a jestli vědí něco nového. Nevěděli, nemohli se mu dovolat a tak se tedy makléřka šla zeptat přímo do bytu. Při třetí návštěvě zastihla doma nové majitele, a tak jsme se asi po měsíci nadějí a těšení dozvěděli, že majitel byt prodal bez vědomí realitní kanceláře. Ovšem přístup realitních agentů se nedá srovnat. V druhém případě se nám omluvili a sami vypadali, že je to mrzí.

A tak stále bydlíme v podnájmu, kde zvoní skleničky, kdykoli pod okny projede vlak. Přítel je právě v Americe a já doufám, že až se vrátí, usměje se na náš štěstí a Vánoce už budeme slavit v novém.

S pozdravem femme.fatale


Milá femme.fatale,

také jsem asi před týdnem našla byt, který se mi velmi zamlouval. Zavolala jsem tedy do realitní kanceláře, abych se ke své radosti dozvěděla, že byt je ještě volný a že se domluví s majitelkou prohlídka.

Realitní makléřka mi asi o hodinu později volala s tím, že majitelka odjela asi na tříměsíční dovolenou, a proto je nabídka dočasně pozastavena. Prý, kdybychom měli zájem za tři měsíce...

Přeji hodně síly při hledání bydlení a hlavně pevné nervy :-)!
Reklama