Když majitel prodá firmu, kde jste dlouho pracovali, většinou nemáte moc důvodů k úsměvu. Výjimkou jsou snad jen zaměstnanci jedné turecké společnosti věnující se roznáškovým službám. Jejich šéf Nevzat Aydin totiž udělal něco neuvěřitelného. A dokonce tím řadu svých zaměstnanců i rozplakal.

radost

Společnost Yemeksepeti, kterou vybudoval, prodal za 589 milionů dolarů a se všemi svými zaměstnanci se o část peněz rozdělil. Mezi 114 lidí rozdělil celkem 27 milionů dolarů. Každý zaměstnanec tak odcházel domů s prémiemi přes 200 000 dolarů, což je v přepočtu na naše koruny více než pět milionů. Na ty by jinak při své průměrné mzdě vydělávali přibližně 20 let.

Místnímu server Hurriyet Daily News  jen řekl, že úspěch firmy byl týmovou prací a zasloužili se o něj všichni. „Někteří zaměstnanci plakali, jiní křičeli jako šílení a další mi poslali děkovné dopisy,“ uvedl s tím, že to celé bylo nesmírně emotivní, protože takovou sumou ovlivnil jejich životy. „Najednou si mohou koupit domy, auta…  Mohou ihned udělat to, co by si se svým běžným platem nemohli dovolit. Byla to vážně dobrá věc a přál bych si abychom jim mohli dát ještě víc,“ dodal.

sef

Zdroj foto: Twitter Ümit AYDIN

Reklama