S jarní únavou mám spojenou jednu vzpomínku. No... dobrá, podělím se o ni. I když, nejsem si jistá, jestli to bude kýžený návod na zdolání jarní únavy.

To bylo... za dávných a dávných časů, někdy v dobách hlubokého dětství... V každém případě, to jaro mě drtila nejen jarní únava (jakkoliv jaro miluji a považuji za nejlepší část roku), ale přidaly se i nějaké ty bacily a nenálada a vůbec, celé to nestálo za nic. Existovala jsem jen ze setrvačnosti, pokud se tomu mátožnému stavu dá říct existence. Když už to trvalo dlouho a bylo stále hůř, došla mi trpělivost a rozhodla jsem se učinit tomu ráznou přítrž. Plán byl jednoduchý. Šokovat organismus, jediným zásahem zabít a zničit co nejvíc bacilů a vůbec, rejpnout do sebe tak citelně, aby se to konečně překoprtlo k lepšímu. :-)

Sebrala jsem zbytky sil, doploužila se do kuchyně a jala se připravovat životabudič. Podle vlastní fantazie. Pejsek s kočičkou udělali dort ze všeho, co bylo dobré, já nápoj z toho, co bylo zdravé (a bylo po ruce). Takže, výsledný lektvar obsahoval, snad si to pamatuji dobře: šťávu ze tří citronů, čtyř pomerančů, to celé korunované vmícháním rozetřeného stroužku česneku a lžíce medu.

Pak jsem to skutečně vypila. Všechno. Účinek se dostavil rychleji, než jsem čekala. Děs. Unavená a slabá jsem byla stejně, ale teď jsem musela... kolovat bude asi to nejpřesnější slovo. Mezi postelí a... jistým příslušenstvím. Nevím, jestli tahle vitamínová bomba zabrala - trvalo ještě dost dní, než mi začlo být líp a vrátila se mi energie. Možná by k zlepšení došlo i bez tohoto mého léčebného pokusu. Ovšem organismus jsem si tehdy pročistila opravdu důkladně. :-)

Zdraví elfos :-)


No jo, to bude tím, že jste tm nedala cibuli a celer. To už by to bylo tak zdravé, že by se to bálo tělo opustit. Ale jinak slovo překoprtlo je vážně epesní.:)

Reklama