Rakouský region Ausseerland je vyhlášený křištálově čistými jezery a nádhernými vrcholky horských štítů. Zkombinujte oboje a vyražte na procházku kolem 6 jezer. Pokud chcete trošku pošetřit síly, můžete počáteční stoupání na Tauplitzalm zvládnout lanovkou.

Túra začíná v západní části náhorní plošiny na úpatí 1996 metrů vysoké hory Lawinenstein u jezera Krallersee. Na břehu slatin můžete pozorovat vážky, žáby a další obyvatele tmavého jezera. Cesta pokračuje směrem na východ kolem vřesoviště až k jezeru Großsee. U jezera většinou čekají kachny, které se již zvykly na turisty a rády se nechávají krmit. Necelých pět minut severně leží „pohádkové“ jezero Märchensee.

Tauplitzsee

Od jezírka vedou klikaté potůčky a doslova vyzívají k zutí pohorek a studené lázni unavených chodidel. Pokračujte dále na východ k Tauplitzsee, tj. k jezeru číslo čtyři. Odtud je to jen kousek k vyhlídce u jezera Steirersee, která je snadno dostupná i s kočárkem. Přímo před vámi se otevře dechberoucí výhled na horu Sturzhahn (2.031 m), kde s lezením začínal i legendární Heinrich Harrer (hlavní postava filmu 7 let v Tibetu). Využijte dobrého světla a zachyťte fotogenické odrazy vrcholků hor v zelené hladině jezera.

Tauplitzsee

Pokračujte dále kolem horských chat na jižním břehu jezera Steiersee až k poslednímu šestému jezeru Schwarzensee. Patříteli k odvážným otužilcům asi neodoláte a do jezera skočíte. Odměnou vám bude osvěžující koupel v křišťálově čisté, ale proklatě studené vodě. Zpátky do výchozího bodu u horní stanice lanovky Tauplitzalm se můžete vrátit po druhém břehu jezera Steirersee.

Stezka kolem 6 jezer je značená číslem 218 a zvládnete ji za čtyři až pět hodin.

Tauplitzsee

Naučná geologická stezka na Loseru

Láká vás tajemná historie Solné komory? Chodíte rádi po horách? Vyražte na naučnou stezku vedoucí po náhorní plošině hory Loser a zkombinujte oboje. Loser leží v masívu východních vápencových Alp (Kalkalpen) a je snadno dostupný po panoramatické silnici. U mýtnice, v horské restauraci na Loseru a v místním informačním centru si můžete vyzvednout papírového průvodce, který dovysvětluje celkem 25 informačních tabulích na naučné stezce. Postupně se tak dozvíte, jak vznikl tento alpský kras a jak k jeho formování přispěla doba ledová.

ausseerland

Více informací získáte na webu www.ausseerland.at

 

 

 

 

Reklama