Rodiče se na početí potomka připravují různě. Někteří už dlouho dopředu šetří peníze, jiní rekonstruují bydlení. Miroslav (38) má jiný úkol. Musí projít roční očistou, která pro něho už teď představuje očistec na zemi.

„Alena, moje manželka, byla vcelku normální. Do té doby, než se na nějakém internetovém fóru seznámila se skupinou bio matek, nebo jak ty ženské nazvat. Jejich názory totiž hraničí se zdravým rozumem! Jenže moje žena jejich bludům podlehla a začala je praktikovat i u nás doma!“ svěřuje se Miroslav, který proto, jak sám říká, začíná procházet očistcem. Aby spolu totiž mohli mít plánované miminko, musí podstatně změnit způsob, jakým doposud žili.

styl„Bylo mi sděleno, že při mém dosavadním stylu života jsou moje spermie toxické. A prý by je jako takové její tělo stejně nejspíš rovnou zahubilo a vůbec by se jí nedařilo otěhotnět. Tak jako většině jejích známých. Když jsem se jí vysmál a navrhl, ať to tedy zkusíme, zuřila. Jestli jsem se nezbláznil, když chci riskovat, že bychom měli nemocné, špatným životním stylem zatížené dítě. To už jsem o ní začínal mít strach. A vlastně i o sebe, co že mě to čeká,“ vzpomíná na dny před detoxem. S tím začali záhy.

„Alena vyházela veškeré elektrospotřebiče z ložnice, a to včetně lampiček na nočních stolcích. Mohl jsem být rád, že tam zůstalo alespoň hlavní světlo! Dostal jsem zákaz brát si tam s sebou notebook i mobilní telefon, prý poškozují orgány a tkáně. A televize v obýváku začala být také tabu,“ kroutí hlavou Miroslav, který se tehdy s manželkou velmi pohádal. Když ale viděl, jak moc vážně to bere, a že nejde jen o krátkodobý rozmar, přece jen na její pravidla kývl.

„Zakázala mi chodit do hospody, kde je zakouřeno, a pít tvrdý alkohol. Pivo sice můžu, ale maximálně jedno denně. Popravdě, upravuju si to podle svého. Co oči nevidí, srdce nebolí. A stejně to dělám i s jídlem. Najeli jsme totiž na krabičkový systém, takže vždycky do práce vyfasuji nějaké nepoživatelné cosi. Často to za mě sní moje kolegyně, která je podobně ujetá na zdravou stravu, jako teď moje žena,“ usmívá se Miroslav, ale doma mu do smíchu moc není.

„Upřímně, myslím si, že je to celé pěkná blbost. Ale bojím se, že ona tomu propadla natolik, že ji to nepustí ani za ten rok, až konečně počneme. A žít s takovou ženskou… No, uvidíme, jak se to vyvine. Zatím se snažím trávit co nejvíce času mimo domov, kde nemusím jen poslouchat její přednášky a aplikovat zdravý životní styl do praxe,“ dodává Miroslav.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Čtěte také:

Reklama