Řeč bude o ženách, které už nepotřebuji zploditele, neboť děti mají, nacházejí se ve středním věku a žít single se jim nechce, leč obvykle jim nic jiného nezbývá. Jedná o ženy výjimečně krásné, chytré, vzdělané, kulturní, všestranně talentované a použitelné (skvělé společnice, kuchařky i sportovkyně) a často i velmi, velmi finančně nezávislé....

single woman

Nechci výjimečně řešit případy zoufalých žen, které nemají dost sebevědomí, na potenciálního partnera se pověsí hned při prvním kafi a pak se diví, že už nezavolá, ač to slíbil. Namlouvání je totiž zábavná hra - lov se vším všudy, a žádný myslivec nezastřelí laňku, která pronásleduje jeho, a ne on ji. Tuto problematiku v poslední době skvěle popsalo pár geniálních a navíc zábavných knížek (doporučuji tuto ZDE). A nechci tentokrát zabíhat dokonce ani do své oblíbené tématiky péče o zevnějšek a oboru vizážistiky.

Stranou ponechme problém neadekvátních nároků na podobu vztahu, kdy ženy nejsou ochotny s mužem žít v jedné domácnosti, starat se o něj, prát a vařit mu, a touží po tzv. víkendových vztazích, tedy rozděleném bydlení, což se mnoha použitelným mužům líbit nemusí, a tak často tyto ženy končí v náručí mužů zadaných, což se nelíbí pro změnu zase jim.

Takže teď už si asi uděláte představu, jakých typů žen se má úvaha týká.

Pár takových mám ve své blízkosti, či se s nimi setkávám při různých příležitostech. Tyto dokonalé ženy mají jistě určité nároky, loosera si domů nevezmou, ale rozhodně se nezříkají mužů výrazně mladších, výrazně starších, méně bohatých, než jsou samy, a v žádném případě nevyžadují vedle sebe krasavce typu Brada Pitta. Vysněný muž by jen neměl mít IQ tykve, měl by se chovat slušně a mít jakés takés charisma. Leč - prostě nejsou. A nemyslím že proto, že by se v jejich blízkosti radikálně nevyskytovali.

Včem je problém?

Oni se totiž ti potenciální princové na bílém koni tohoto typu žen bojí. Podle mě jsou tyto ženy samy proto, že svou emancipovanost a dokonalost neskrývají, třeba jen proto, že se odmítají přetvařovat - to přece nemají zapotřebí, a navíc vědí, že by to protějšek jistě prokoukl.

Na takové ženy má málokdo, a proto do takovýchto žen jdou posléze sňatkoví podvodníci nového typu (sňatek nevyžadují, penízky ano), vyžírkové a gigolové v tom nejhorším slova smyslu.

Například Irena je extrémně mezinárodně úspěšná obchodnice, moc příjemná, přátelská a přirozená žena beze stopy afektu a žádná naivní romantička, která se o sebe i dceru, kterou měla poněkud ve vyšším věku, dokáže luxusně postarat zcela sama. Vloni na dovolené na Maledivách se mi svěřovala sice jen do určité míry, ovšem to, že by chlapa chtěla a nemá ho, mi řekla dříve, než jsem jí stačila naznačit, že mým koníčkem je seznamovat lidi a že mám za sebou určité úspěchy. Žena, která nejen studovala, ale dlouho i žila a pracovala v zahraničí, tedy mluví dokonale více jazyky, žena, která o sebe nesmírně pečuje, která je maximálně šik a rozhodně nepotřebuje mé rady kosmetické poradkyně a vizážistky. Ptala jsem se přítele, zda by eventuálně do takové ženy šel. Očividně upřímně odpověděl, že by se jí bál, že má „takový hluboký hlas“. Jistě, asi má, ale spíše než na níže posazený hlas reagoval přítel asociací na specifickou dikci, která působí prostě sebevědomě - a proč ne? Nicméně málokterý muž zřejmě zrovna tohle ocení, neboť má podvědomý strach, že by jej v mnoha směrech převyšovala, a o to stojí pouze submisivní typ muže, kterého zase nechce přirozeně sebevědomá žena, která s nikým manipulovat netouží.

Vyprávěla mi, že její přítelkyně, podobné typy, jako ona sama, jsou na tom stejně. Jedna z nich se prý nedávno „zadala“ s mladým krásným mužem. Za půl roku zmizel i s jejím autem a možná, že i s finančním obnosem. Když to ostatním kamarádkám vyprávěla, shodly se na tomto verdiktu: No a co? Tak jsi prožila krásný půlrok, však to za to stálo, ne? Možná ta věta čiší pozitivním nábojem, ale mně je z ní smutno.

Z mých letitých přítelkyň je 10 rozvedených 2 vdané, z 8 pak čtyři žijí s přítelem. Tři z nich otevřeně přiznávají, že kdyby se objevil lepší zájemce, okamžitě by stávajícího přítele vyměnily - dobrovolně jej neopustí, protože se bojí být samy, což ještě smutnější bilance.

Takže to vypadá, že buď se žena musí hodně přizpůsobit, hodně slevit, nebo ze vztahu, který není úplně podle jejích představ, odejít a žít prostě sama.

Reklama