kate.jpg

Foto: Profimedia

Kate Middleton měla na pohřbu prince Filipa kultovní japonský náhrdelník ze sbírky samotné královny Alžběty spolu s perlovými náušnicemi. Královna na sobě měla svůj ikonický třípramenný perlový náhrdelník a taktéž perlové náušnice. Kromě toho Její Veličenstvo vyneslo brož z Richmondu, zděděnou po babičce královně Marii. Velká zdobená diamantová brož má uprostřed taktéž perlu.

Camilla měla na sobě pár perlových náušnic a brož z pušek, což představovalo její roli vrchního plukovníka The Rifles, největšího pěšího pluku v britské armádě. Tchán na ni přenesl tuto roli v červenci 2020. Vévoda z Edinburghu tento titul držel téměř sedm desetiletí. Princezna Anna na sobě měla náušnice s perlami zasazenými do žlutého zlata britským klenotníkem Andrewem Grimou. Náušnice byly údajně dárkem k narozeninám od jejích rodičů. Stejně tak perly na uších na pohřeb vynesla její dcera Zara Tindall.

ww-1-.jpgFoto: Profimedia

Leslie Field, autorka The Queen’s Jewels, magazínu People prozradila: „Perly jsou u žen z královské rodiny tradicí, i když se vrátíme o tisíc let zpět. Nikdy neexistovala královna, která by nenosila perly. Byly vždy vzácné, krásné a lesklé. A čím víc byly nošeny, tím více se leskly.

Přestože lze perly považovat za krásný a zářivý doplněk, mohou mít i pochmurnější význam. Často se jim říká „smuteční šperk“. Tradice nošení perel během smutečních událostí sahá až do doby královny Viktorie. Podle The Telegraph nosila královna 40 let po smrti svého manžela prince Alberta černý šat a vždy byla vybavena černými nebo bílými šperky včetně perel. Perly totiž symbolizují slzy a královna Viktorie je nosila po zbytek svého života.

60815f05f382banne.jpg

Foto: Profimedia

Tato tradice pokračuje již mnoho let a ženy z královských rodin perly nosí vždy, když se účastní pohřbů. Královnu Alžbetu jsme mohli s perlami spatřit na pohřbech princezny Diany, princezny Margaret i krále Jiřího VI. Princezna Diana na sobě zase měla perly, když se účastnila pohřbu Gianniho Versaceho.
 
Mnoho očí se v sobotu během pohřbu prince Filipa upíralo na perlový náhrdelník Kate Middleton. Údajně jím také chtěla vzdát hold královně a zesnulé princezně Dianě, které jej obě nosily při zvláštních příležitostech.
 
Čtyřpramenný náhrdelník má centrální diamantovou sponu a byl objednán samotnou královnou vyrobenou z perel, které jí dala japonská vláda. Zatímco náhrdelník patří Jejímu Veličenstvu, Kateina zesnulá tchyně Diana měla náhrdelník na státní hostině pro Nizozemsko v roce 1982.
 shutterstock-252141415.jpg

Foto: Shutterstock
 

Zdroj: The Telegraph, People, Hello!, Honey

Reklama