Zdravím redakci i ženy-in!

Je pěkné, že se pořád pořádají maturitní plesy. Jen ty holky tam někdy vypadají jako... no, jako čůzy (jestli to slovo neznáte, mohu posloužit i jinými variantami - bréca, nána, strašidlo...). No řekněte mi, co je to dneska za módu, když se sice nosí hluboké výstřihy, šaty bez ramínek a korzety, ale většina těch děvčat to prostě psychicky nezvládne a vezme si pod takové šaty podprsenku? Výstřih na zádech je pak efektně ozdobený zašedlou gumou a háčky...

Na maturitním plesu své neteře (stejně jako předtím na její prodloužené) jsem jen nevěřícně zírala na to, co všechno jsou ty holky schopné na sebe pověsit. Jako by neměly nikoho, kdo by jim poradil... dlouhá hubená dívčina s ohnutými zády se navleče do přiléhavé černé sukně, která její vystouplé kosti ještě zdůrazní. Vedle ní se natřásá baculka, špíčky nadité do rudého saténu. Je mi líto, když vidím, že se ta děvčata zbytečně zošklivují a zdůrazňují svoje nedostatky, místo aby je schovaly a naopak „prodaly" svoje přednosti, svoje mládí a přirozenou krásu.

Nemyslete si, že jsem nějaká zatrpklá bába, o módu se zajímám a dovedu ocenit, když se někdo umí s vtipem a citem obléknout. Bohužel, takových se na maturitních plesech moc nevidí... a to bez ohledu na nákladnost těch šatů.

Zdravím, Ilona


Milá Ilono, co dodat? Možná by ty holky i měly někoho, kdo by jim poradil, k tomuhle věku ale bohužel patří i téměř instinktivní neochota jakékoli rady přijímat :-)

Soutěž: Alexandre Dumas

Reklama