Na malé nadšence, co se rozmachují pastelkou s chutí po papíru (a někdy i úplně jinde :) ), je radost pohledět. Pokud ale některé děti časem přestávají kreslit, nejspíš to má svůj důvod. Často je začne otravovat, že nedokážou zobrazit věc tak, jak by chtěly. Postupně pak od kreativních činností upouští. Ruku na srdce, učíte je kreslit? Rodiče často tvrdí, že jim samotným malování nejde, a tak k tomu nevedou ani svou ratolest.

Užitečná zábava! Děti se baví a jejich mozek se vyvíjí.

Existuje ale mnoho pádných argumentů, proč děti v tvorbě podporovat. I obyčejné čmárání aktivuje části mozku, které obvykle nepoužíváme, a tak se zvětšuje jeho kapacita. Také se zlepšuje jemná motorika a trénuje soustředění. Pokud se dítě naučí kreativitě v tvorbě, zvládne v budoucnu řešit i problémy kreativněji, lépe a z více stran.

Děti se kreslit naučí.

Myslíte, že na malování musíme mít talent? Možná vás tímhle krmili na základce a možná to říkají i dnes. Jde však o mýtus! Z praxe víme, že děti, které hezky kreslí, se prostě oblíbené aktivitě věnují často. To znamená, že hlavně trénují a svou dovednost rozvíjí. Děti, kterým nešlo tvoření podle představ jejich nebo rodičů, s kreativní tvorbou celkem rychle přestanou. Stojí za to vašeho malíře podpořit, aby pokračoval! Stejně jako ve sportu nebo hraní na hudební nástroj se musí každému nejdříve ukázat, jak na to, a pak hlavně cvičit a cvičit. Učený z nebe nespadl a v malování to platí také! Děti potřebují pochopit postupy a vidět hezký výsledek. Radost z výtvoru a pýcha dětského umělce je k nezaplacení! Tvoření dodává také sebedůvěru a zdravé sebevědomí.

Z krásného výsledku mají tvůrci radost a posiluje to zdravé sebevědomí.

Věnujme tedy pozornost tvorbě našich dětí. Má to smysl! Chcete-li, aby se vaše dítě dostalo do rukou těch nejlepších odborníků, přihlaste ho na dětské výtvarné lekce v ateliérech Draw Planet. Skvělí lektoři rozvíjí kreativitu v nádherném prostředí. A pokud chcete jít svým dětem příkladem, i pro sebe jistě najdete ten pravý kurz.

Reklama