rec.jpg

Je třídění a recyklace odpadu jediné řešení?
Proto, aby odpad neskončil bez možnosti dalšího využití na skládce, je potřeba jej vytřídit do barevných kontejnerů. Teprve pak může být vytříděný odpad svezen ke zpracování do specializovaných zařízení.

A co je to recyklace odpadu? Spočívá v jeho opětovném materiálovém využití – odpad se roztřídí, obvykle ručně dotřídí a poté se zpracuje na polotovary, například plastové granule (tzv. regranulát).
Z tohoto recyklovaného materiálu se následně vyrábí nové plastové produkty. Třeba z vytříděných PET láhví se vyrábí vlákna na spacáky, fleecové oděvy nebo nové PET láhve, ze směsných plastů třeba plastové komponenty v autoprůmyslu a podobně.

Málokdo si ovšem uvědomuje, že toto není jediná cesta pro budoucnost. Abychom uchránili naši planetu i pro budoucí generace, je potřeba produkci odpadu snížit – a to je věc, se kterou může každý začít sám u sebe. Proč produkovat zbytečný odpad, který někdo bude muset složitě a draze recyklovat?

Odpad je všude kolem nás
Aniž si to uvědomujeme, jsme obklopeni odpadem – mikroplasty, pesticidy a hormony jsou všude okolo nás - ve vodě, vzduchu i v potravinách.

Abychom tyto negativní dopady co nejvíce omezili, měli bychom konzumovat potraviny, které těchto škodlivin obsahují co nejméně, a navíc podporují obranyschopnost našeho těla. Pro tyto produkty se vžil název superpotraviny.

Co patří mezi superpotraviny? Zjednodušeně řečeno se jedná o produkty, které poskytují vyšší koncentraci zdraví prospěšných látek.

Jaké jsou nejznámější superpotraviny?
Mezi nejznámější potraviny patří zelený ječmen, chlorella, kustovnice čínská nebo bobule açai. Tyto potraviny jsou nejen výživné, ale nabízejí i něco navíc.
Superpotraviny mohou mít vyšší obsah vlákniny, vitamínů a minerálů, ale také nabízejí protizánětlivé nebo antioxidační látky, fytonutrienty nebo jiné sloučeniny, které mohou mít příznivý vliv na zdraví.

Na webu Jakvkuchyni.cz se dozvíte spoustu dalších informací o tom, jak superpotraviny prospívají našemu zdraví, a také o tom, jak je správně připravovat. Mezi mnoha články o vaření a zdravém stravování si vybere každý, komu není jeho výživa lhostejná.