Nejsem moc velkým zastáncem psích oblečků, ale když někdo nechá svého hafíka ostříhat a pak ho skoro nahatého vezme v mrazech ven, je mi ho upřímně líto.

Naši sousedé mají malého „bavlňáčka“ (Coton teriér) Je to takový roztomilý veselý pejsek, který vypadá spíš jako bílá plyšová hračka. Když je potkám, sápe se ke mně, jako by mu snad doma ubližovali a on toužil po pohlazení. Určitě se mu nic špatného neděje, jen je nadmíru společenský a ke každému se má.

obleček

Většinou ho venčí asi tak patnáctiletý kluk. Dnes ráno jsem je zase potkala a pejsek se ke mně nadšeně hrnul. Nedalo mi, abych si ho nepohladila. Měl strašně jemnou srst, pod níž prosvítala růžová kůže, a klepal se zimou. „Proč mu nedáte nějaký obleček, vždyť mu musí být chudáčkovi zima?“ neodpustila jsem si dost odvážnou poznámku. Vzal psa do náruče a davaj pryč od přemoudřelé sousedky.

obleček

Vím, že mi do toho nic není, ale myslím, že takhle malí pejsci, kteří se stříhají, by měli oblečky nosit.

Přinejmenším v takových mrazech, které panují v těchto dnech.

obleček

Pamatuji si na kníračku Aranku, kterou měli tcháni. Na zimu vždycky nosila obleček a měla jich několik. Tenkrát ještě nebyl v obchodech takový výběr jako dnes, ale tchyně coby švadlena Aranku obšívala sama.

Měla pletený svetříček, šusťákovou kombinézu a fleesovou vestičku. Arance to nejen moc slušelo, ale určitě jí to přišlo vhod.

obleček

Jednou jsem jen tak z legrace zkusila Arančin svetřík svému psovi. To jste měli vidět, jak byl uražený. My jsme se mu smáli a on se hanbou propadal. Alespoň se tak tvářil. Jenomže nás pes je shetlandský otužilec s husou srstí a obleček nepotřebuje.

Ale psi nemocní, staří a ostříhaní by za něj jistě byli vděční. Nemám pravdu?

obleček

  • Napište mi, milé paničky, jak se teď v zimě staráte o své domácí mazlíčky?
  • Máte svého hlídače na noc v boudě? Jak jste ji zateplily?
  • Máte psa, který nosí v zimě obleček? Pošlete nám jeho fotku.
  • Kočky asi svetříček nepotřebují, ale zajímal by mě názor, jestli i ony mají nějaký zvláštní režim.
  • A co vy, chovatelky králíků a jiných užitkových zvířat? Co děláte pro to, aby netrpěly zimou?

Napište nám, jak se v těchto mrazech staráte o svá zvířata. Uvítáme nejen názory, příběhy, fotky, ale i zajímavé rady a zkušenosti.

Své příspěvky posílejte jako vždy na adresu:

redakce@zena-in.cz

Nejzajímavější příspěvek odměníme nějakou dobrotou pro domácí mazlíčky.

Reklama