Sdružení obrany spotřebitelů České republiky pro vás na svých stránkách www.spotrebitele.info připravilo chat na téma Proč sýrové náhražky?

Do internetové diskuze na aktuální téma tentokrát pozvali Ing. Jiřího Kopáčka, CSc. z Českomoravského svazu mlékárenského. Ve středu 8. 11. mezi 14. a 15. hodinou s ním můžete diskutovat na téma klamání spotřebitelů ,,falešnými" sýry.

Výroba a prodej tzv. analogů neboli mléčných náhražek se stala trendem moderní doby. Prodejci se snaží tlačit cenu co nejníže, a tak začínají vyrábět z alternativních surovin, tedy z rostlinných tuků, které jsou o poznání šetrnější k naší peněžence. Porušují tím platnou legislativu. Co ale na to koncový zákazník? Dozví se vůbec, že kupuje sýr alternativ, který s mléčnými tuky nemá co do činění a chutí se pravému sýru podobá někdy jen velmi vzdáleně?

Chcete-li se zapojit do internetové diskuze k tomuto tématu, můžete klást své dotazy ve středu 8. listopadu mezi 14. a 15. hodinou. Budeme se těšit na vaši účast. V případě, že nestihnete chat on-line, můžete si ho přečíst na www.spotrebitele.info/chat, kde bude posléze zveřejněn.


Víte, co kupujete, milé ženy-in? Jestli skutečné mléčné sýry, nebo náhražky? Přečtete si diskusi?

Reklama