Ano, je to tak. Další marvelovka je právě k vidění a já mohu po jejím zhlédnutí s čistým svědomím říct, že se povedla. A to i navzdory tomu, že se v ní nepředvádí žádný ze známých féšáků série. Naopak – hlavní hrdinkou je žena. A při sledování postupně zjišťujeme, že je to vlastně dobře a že nás to (jako že i ženy) fakt baví.

Pilotka Carol Danversová: Svéhlavá, zbrklá, stále pod vlivem emocí. Zkrátka žena. Ovšem když se naučí ovládat své schopnosti, stane se z ní SUPER žena.
Captain Marvel
A znovu zjišťujeme, že se nám vyplácí používat intuici a ono známé: Důvěřuj, ale prověřuj. A to i typy s tváří Juda Law.
Captain Marvel
Jak poznat nepřítele, když může brát doslova podobu kohokoliv? I to je jeden z logických oříšků, jež musí hlavní hrdinka pořešit...
Captain Marvel

Zpátky do devadesátých let - a to včetně pomalých počítačů, vytáčeného internetu, videopůjčoven. To je jeden ze zábavných prvků filmu, který pobaví mladé i ty, co to zažili. A vše je přesně tak, jak má být, včetně třeba písně skupiny, na kterou se objevuje ve vypjatém okamžiku vtipná slovní narážka. A kterou si pak pobrukovaly při odchodu z kina i zástupci generace, jež ještě nebyla v době vzniku této skladby na světě.

Inu, jsou věci, na které přibývající roky neplatí. A marvelovky mezi ně rozhodně také patří. Tak si to pojďme užít. 

Něco navíc: Ženské zajímavosti o filmu

  • Snímek Captain Marvel představuje první filmovou sérii filmového světa společnosti Marvel, jejíž hlavní postavou je žena.
  • Reřisérka Anna Boden, která dělala snímek se svým dlouholetým režijním partnerem Ryanem Fleckem, a je vůbec první ženskou režisérkou v rámci filmového světa společnosti Marvel.
  • Brie Larson, která hraje hlavní roli, a Lashana Lynch, jež ztvárnila zkušební pilotku Rambeauovou, společně navštívily vojenskou leteckou základnu Nellis Air Force Base v Las Vegas, aby zde podstoupily velice exkluzivní výcvik, včetně letu let ve stíhacím letounu F-16.
  • Půvabná Brie měla také možnost setkat se s brigádní generálkou Jeannie Marie Leavittovou, která se v roce 1993 stala první stíhací pilotkou americké Air Force a byla také první ženou, která byla pověřena velením letky stíhacích letounů.
  • Herečka brala své přípravy na roli velice vážně. Pět dní týdně trénovala dvě hodiny denně, přičemž její trénink sestával z boxu, kick-boxu, juda, zápasu a jiu-jitsu.Tyhle filmy se podílejí na formování naší kultury a toho, kým jsme a jaké jsou naše morální hodnoty. Je to neuvěřitelné. Nemyslím, že jsem tak docela chápala, jak důležité pro dnešní dobu tohle všechno je až do chvíle, než bylo oficiálně oznámeno, že budu Captain Marvel. Teprve poté mi zvolna začalo docházet, jak zásadní to vše je,“ říká Brie Larson.

P.S. A jak zní odpověď na otázku „proč svět potřebuje výrazné osobnosti ženského rodu“? Mimo jiné třeba právě proto, že v klíčové závěrečné „scéně“ by muž na 99,99 procent neobstál. Jde o vychytralou nepřítelovu lest, na kterou by asi skočil bohužel každej chlap. A se zlou by se následně potázal nejen on, ale také celý vesmír. Štěstí, že si žena nemusí nic dokazovat… určitě si na to vzpomete, až film uvidíte. 

foto: Falcon 

Přečtěte si také: 

Reklama